Čerstvá aktualita z nášho hokeja: Bašta slovenskej extraligy je na predaj! Pozrite na tú sumu

Hokejisti MHk 32 Liptovský MikulášHokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - V sezóne, ktorá práve v týchto dňoch vrcholí súbojmi v play-off, skončili na 11. mieste a zachránili si extraligovú príslušnosť. Do najbližšieho ročníka však pravdepodobne pôjdu s novým majiteľom.

Reč je o hokejovom klube MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý je na predaj. Liptáci sú aktuálne vo vlastníctve samotného mesta Liptovský Mikuláš a podľa predstaviteľov ide o príliš veľkú záťaž pre mestský rozpočet. Dlhodobým faktom pritom zostáva, že nejeden klub prežíva najmä vďaka výraznej podpore mestských financií, pretože mu chýba dostatočný počet zabezpečených sponzorov.

O tejto správe informoval poľský portál zklepy.pl, ktorý uvádza, že vyvolávacia cena bola stanovená na 79 200 eur. V porovnaní s hodnotou iných európskych klubov ide o bagateľ, položme si však otázku, kto bude mať záujem investovať svoje peniaze do niečoho, čo by nebolo až tak ziskové. Alebo sa objaví silný investor a postaví hokej v Mikuláši na nohy?

Liptáci sa pravidelne umiestňujú v spodných pozíciách tabuľky a prilákať silného sponzora bude pravdepodobne problém. Mesto je ochotné zbaviť sa pri predaji všetkých akcií, čo by znamenalo, že tím sa ocitne v rukách súkromného vlastníka.

MHK 32 sa v sezóne 2022/23 zachránil o šesť bodov pred Prešovom, pomohla mu najmä výmena trénera a príchod Ernesta Bokroša, práve z Prešova. Pod ním hrali Liptáci organizovanejší hokej a jeden gól ich delil od postupu do play-off na úkor Nitry. Stanú sa príchodom nového vlastníka pravidelným účastníkom vyraďovacích bojov?

Viac o téme: MHk 32 Liptovský Mikuláš Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky, zklepy.pl
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy