Voráček na Twitteri obvinil majiteľa Vítkovíc: Terčom sporu mal byť bývalý hráč Slovana!

Radek Smoleňák (v čiernom) v konflikte počas zápasuRadek Smoleňák (v čiernom) v konflikte počas zápasu Zdroj: Profimedia

VÍTKOVICE - Play-off prináša obrovské emócie. Inak to nie je ani v sérii medzi HC Vítkovice Ridera a Mountfieldom Hradec Králové.

Majiteľ ostravského klubu a predseda Asociácie profesionálnych klubov ľadového hokeja Aleš Pavlík po zápase v útrobách Ostravar arény hlasno kritizoval rozhodcov a dokonca ich osočil, že sú skorumpovaní. 

Rozhodujúci gól v predĺžení v druhom semifinálovom zápase play-off hokejovej extraligy pritom uznali správne. Rovnako v súlade s pravidlami po kontrole pri videu správne potvrdili aj predchádzajúci druhý gól Hradca Králové.

V tlačovej správe o tom informovala Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja (APK LH). Zároveň oznámila, že disciplinárna komisia sa bude zaoberať správaním majiteľa ostravského klubu bezprostredne po skončení stretnutia.

Ďalší spor rozvíril Jakub Voráček na Twitteri

Hostia mali pre vítkovické emócie pochopenie. "Ja sa nečudujem, že nadávajú. Oba zápasy boli také, aké boli. Naozaj bitka. Prehrať dvakrát v predĺžení by ma tiež štvalo. Chápem ich," povedal kapitán Mountfieldu Radek Smoleňák, ktorý hral za Slovan počas pôsobenia v KHL. "Na druhej strane, čím viac vidíme ich frustráciu, o to viac máme radosť," poznamenal hradecký útočník.

Do celého konfliktu vstúpil prostredníctvom Twittera aj hokejista z NHL Jakub Voráček, ktorý opísal ďalší údajný diel incidentu. Práve Smoleňákovi sa mal majiteľ vítkovického klubu Aleš Pavlík vyhrážať, že mu ukončí kariéru. 

Len pre úplnosť dodávame, že kariéra Jakuba Voráčka je momentálne v ohrození. V novembri utrpel otras mozgu a odvtedy na zápas nenastúpil. Columbus Blue Jackets dokonca jeho kontrakt vymenil do Arizony Coyotes a tak je reálne v hre, že ukončí kariéru. Za Columbus a Philadelphiu odohral 1058 duelov, v ktorých nazbieral 806 bodov za 223 gólov a 583 asistencií.

Jakub Voráček Galéria fotiek (2) Jakub Voráček Zdroj: Profimedia

Vítkovice sa bránia, nič také sa podľa nich nestalo

Vedenie Hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA, konkrétne a menovite majiteľ Aleš Pavlík, športový riaditeľ Roman Šimíček a manažér klubu Patrik Rimmel sa verejne ohradzujú proti nepravdivým informáciám, ktoré na svojom twitterovom účte zverejnil hokejista Jakub Voráček k incidentu po 2. zápase semifinále VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK.

Stanovisko klubu bez redakčných úprav:

"Je pravdou, že po skončení stretnutia došlo medzi majiteľom klubu HC VÍTKOVICE RIDERA Alešom Pavlíkom pred kabínou rozhodcov k ostrej výmene názorov s predsedom komisie rozhodcov Vladimírom Pešinom.

Je tiež pravdou, že následne sa diskusie zúčastnil aj kapitán Mountfield HK Radek Smoleňák a došlo aj k výmene názorov medzi Pavlíkom a Smoleňákom, v ktorom došlo aj na výrazy tvrdšieho rázu.

Avšak nie je pravdou a je na to hneď niekoľko svedkov, že by sa majiteľ Vítkovíc Aleš Pavlík vyhrážal kapitánovi Mountfieldovi HK Radkovi Smoleňákovi ukončením kariéry.

Je smutné a do určitej miery tiež nepochopiteľné, že túto klamlivú informáciu zverejní uznávaný hokejista Jakub Voráček, ktorý ale fyzicky na zápase a teda ani pri incidente prítomný nebol. Zarážajúce tiež je, že túto lživú informáciu prevezme rad českých médií bez toho, aby sa aspoň pokúsil kontaktovať druhú stranu, teda kohokoľvek z vedenia HC VÍTKOVICE RIDERA s tým, aby si redaktori overili, či je výrok pravdivý, alebo nie.

Vedenie HC VÍTKOVICE RIDERA pokladá za nutné sa takto verejne ohradiť proti týmto klamstvám. Je toho názoru, že by bolo žiaduce, aby sa ľudia, ktorí neboli prítomní, sa k danej problematike nevyjadrovali, zvlášť potom, aby nešírili vymyslené informácie a nepravdy.

Vedenie HC VÍTKOVICE RIDERA týmto považuje zo svojej strany celú mediálnu prestrelku za uzavretú a naďalej nemieni situáciu okolo incidentu v útrobách štadióna po skončení 2. semifinále akokoľvek komentovať."

Čo som napísal, je pravda!

Jakub Voráček si ale stojí za svojím tvrdením. "Pán Pavlík, predsa nebudeme riešiť moju poznámku, navyše pravdivú. Ak to nie je pravda, tak chápem, že ste naštvaný. Ale pochybujem, že by to niekto nenatočil."

Neskôr napísal, že celý spor považuje za ukončený: "Chápem, že je to o emóciách, povie a stane sa toho veľa. Čo som napísal, je pravda. Každopádne viem, že sa pán Pavlík ospravedlnil za svoje vystupovanie a tým je stôl čistý. Hotovo, vybavené a teším sa na tretí zápas." 

Viac o téme: Jakub Voráček Radek Smoleňák Aleš Pavlík HC Vítkovice Ridera Mountfield Hradce Králové
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Jakub Voracek
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy