Vedia byť užitočné aj v cyklistike: Na organizácii kráľovnej klasík sa podieľalo stádo kôz!

Sonny Colbrelli a jeho víťazné oslavy v cieli pretekovSonny Colbrelli a jeho víťazné oslavy v cieli pretekov Zdroj: TASR/AP/Michel Spingler

PARÍŽ - Na zabezpečení väčšej bezpečnosti cyklistov na slávnych klasických pretekoch Paríž-Roubaix sa tento rok podieľalo aj stádo kôz.

Usporiadatelia 120. ročníka cyklistického monumentu využili zhruba tridsiatku zvierat na to, aby na obávanom viac ako dvojkilometrovom dláždenom úseku v Arenbergskom lese v posledných dvoch mesiacoch spásla trávu prerastajúcu medzi kocky.

"Kolesá tam môžu veľa kĺzať a my sme sa museli postarať, aby cesta v Arenbergu bola naozaj čistá. A jedným z najlepších a najekologickejších riešení je nechať zvieratá pásť sa," povedala agentúre AFP Audrey Moulyová, riaditeľka ekologickej organizácie, ktorá v rámci experimentálneho projektu kozy usporiadateľom poskytla.

O niektoré úseky sa postarali študenti záhradníckej školy, ktorí vymenili časť dlažobných kociek. "Je dôležité, aby každá kocka zapadla presne na svoje miesto, inak by sa z toho stalo puzzle. Ale robíme to pre ikonický závod," povedal vedúci podujatia Olivier Cauldron. Paríž- Roubaix sa uskutoční túto nedeľu.

Viac o téme: Paríž-Roubaix
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá