Futbalistkám úvodný prípravný duel nevyšiel: Fínkam doma podľahli najtesnejším rozdielom

Andrea Bogorová (vo výskoku) na tréningu reprezentačného áčkaAndrea Bogorová (vo výskoku) na tréningu reprezentačného áčka Zdroj: futbalsfz.sk/Roman Ferstl

SENEC - Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v prvom z dvojice prípravných medzištátnych zápasov s Fínskom 0:1.

V piatok sa o jediný gól duelu v NTC Senec postarala fínska stredopoliarka Katariina Kosolaová v 69. minúte. Domáce nevyužili príležitosť vyrovnať v 87. minúte, keď Jana Vojteková nepremenila pokutový kop. Slovenky tak vyšli strelecky naprázdno už v šiestom stretnutí za sebou. Šnúra národného tímu bez streleného gólu trvá už 551 minút.

Odveta je na programe na Veľkonočný pondelok o 13.00 h opäť v Senci.

prípravný zápas v Senci:
Slovensko - Fínsko 0:1 (0:0)
Gól: 69. Kosolaová

hlas po zápase /zdroj: futbalsfz.sk/:
Peter Kopúň, tréner SR: "Celému nášmu výkonu vlastne chýbalo len poriadne trafiť bránu. To, čo sme chceli vidieť v zápase s kvalitným súperom, hráčky odovzdali. Mrzí ma iba, že sme nedali gól a prehrali."

Viac o téme: Slovensko Ženy Fínsko