Nepúšťali ich do šancí a v závere sami udreli: Banská Bystrica vynulovala trnavský Spartak!

Na snímke vľavo hráč Spartaka Milan Ristovski a hráč Dukly Michal Faško bojujú o loptuNa snímke vľavo hráč Spartaka Milan Ristovski a hráč Dukly Michal Faško bojujú o loptu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BANSKÁ BYSTRICA - V 4. kole nadstavbovej časti o titul vo futbalovej Fortuna lige zvíťazila Banská Bystrica nad Trnavou 2:0 a v tabuľke sa bodovo dotiahla na piatu Žilinu, pričom na štvrtú Podbrezovú stráca iba bod. Spartak nevyhral tretí duel v sérii a zostal na tretej priečke.

V prvom polčase boli viac na lopte domáci, no častejšie strieľali hostia. Šance zostali na oboch stranách nevyužité i vďaka spoľahlivým brankárom. Po prestávke išli Bystričania do vedenia zásluhou Baliča, ktorý zo stredu šestnástky ľavačkou namieril presne k žrdi.

Na snímke zľava hráč Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Trnavčania mohli vyrovnať z penalty, ale Koštrna sa pošmykol a loptu poslal mimo bránky. V samom závere tak domáci poistili výsledok zo skrumáže vďaka Depetrisovi.

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)
Góly: 73. Balič, 90. Depetris. Rozhodovali: Očenáš - Košecký, Kmec, ŽK: Gorosito, Uhrinčať - Oseni, 3218 divákov.

Banská Bystrica: Hruška - Uhrinčať, Gorosito, Willwéber - Pišoja (87. Migaľa), M. Faško (90.+1 Svetlík), Ľupták, Balič, A. Slávik (45+2. Záhumenský) - Polievka (90.+1 Káčerík), Franko (87. Depetris)

Trnava: Vantruba - Koštrna, Ujlaky, Kóša, Procházka (78. Iván) - Savvidis, Bukata - Daniel, Oseni (56. Štefánik), Azevedo - Ristovski

hlasy po zápase:
Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: "Som spokojný a rád za chalanov, je to ich víťazstvo. Vedeli sme, že to nebude pre Trnavu ľahký zápas po tom nabitom programe a pohárovom stretnutí s Trenčínom. Chceli sme v prvom polčase vystupovať, čo sa aj darilo. Nebudem komentovať veci, ktoré sa udiali na strane súpera pred zápasom, avšak zaslúžene sme vyhrali. Mali sme viac gólových príležitostí v druhom polčase.

Je to veľmi pozitívne pre nás, radosť robiť s touto šatňou po ľudskej stránke i na ihrisku. Chalani sa od leta veľmi posunuli nahor. Ak porovnám prvý zápas v Trnave, kde sme nezaslúžene vyhrali a tento, tak je to veľký rozdiel."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Od rána nám vypadávali hráči pre covid, celkovo nám vypadlo až desať hráčov kvôli koronavírusu a nejakým iným zraneniam. Ďalší museli hrať v Banskej Bystrici s covidovými príznakmi. Myslel som si, že to neubehajú, ale napokon bol zápas relatívne vyrovnaný. Až na jeho konci nám dochádzali sily, že sme nehrali v takej intenzite ako obvykle.

Pred týmto zápasom som si teda hovoril, že ak prehráme, tak ma to až tak veľmi mrzieť nebude, ale po tom priebehu ma to veľmi mrzí. Za stavu 1:0 sme spackali penaltu a potom ešte Bukata mohol vyrovnať, takže mali sme šance, aby sme sa vrátili do zápasu. Bod by sme určite brali, dal sa odviezť, preto som sklamaný."

ViOn hral od 70. minúty v početnej výhode

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš zvíťazili v sobotňajšom zápase 4. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce 1:0.

Jediný gól zápasu strelil v 37. minúte Christián Steinhübel. Pre Liptákov to bolo iba druhé víťazstvo v sezóne a prvé od 8. októbra, keď triumfovali na ihrisku Michaloviec (2:1). Zároveň to bolo prvé víťazstvo pre trénera Ondreja Desiatnika na lavičke Liptovského Mikuláša.

Jeho zverenci sú v šesťčlennej skupine o zotrvanie naďalej na poslednom mieste a na konte majú 13 bodov. Predposledné sú práve Zlaté Moravce, ktoré majú 11-bodový náskok. ViOn nezvíťazil už 11 ligových duelov po sebe.

Prvý polčas priniesol viacero streleckých pokusov na oboch stranách a bezgólové skóre sa zmenilo v 37. minúte. Hosťom vyšiel protiútok, v ktorom Steinhübel vyťažil zo spolupráce s Voškom a otvoril skóre - 0:1. Domáci hrali od 70. minúty v početnej výhode, keď Diviš faulom zastavil unikajúceho Pinteho.

V 72. minúte dostali domáci loptu do bránky hostí, no VAR ukázal, že akcii predchádzal ofsajd. Gólom sa neskončila ani následná strela Čerepkaia, ktorý trafil do hornej žŕdky.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:1)
Gól: 37. Steinhübel. Rozhodovali: K. Micheľ - Ferenc, Vass, ŽK: Duga, ČK: 70. Diviš, 346 divákov.

V Trenčíne padlo 6 gólov

Futbalisti AS Trenčín a MFK Zemplín Michalovce remizovali 3:3 v sobotňajšom zápase 4. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige.

Hostia viedli 1:0 aj 2:1, no od 69. minúty hrali bez vylúčeného Marjanoviča. Za stavu 2:2 sa Trenčanom podarilo využiť presilovku, keď v nastavenom čase skóroval Emeka. Trenčania však nádejné skóre neudržali, keďže striedajúci Šebeň zahral v pokutovom území rukou a Matúš Marcin vyrovnal z pokutového kopu.

Trenčania tak nevyužili príležitosť bodovo sa dotiahnuť na Michalovce a zároveň sa výraznejšie odpútať od tímov namočených do boja o záchranu. Na predposledné Zlaté Moravce majú dvojbodový náskok.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 3:3 (1:1)
Góly: 27. Stojsavljevič, 57. Hollý, 90.+1 Emeka - 6. Jánošík, 51. Peňa, 90.+9 Marcin (11 m). Rozhodovali: Ochotnický - Straka, Zemko, ŽK: Stojsavljevič, Eynel Soares, Pires, Bainovič - Ranko, Begala, ČK: 69. Marjanovič

Trenčín: Kukučka - Yem, Pires, Bagin, Stojsavljevič - Adewale (46. Emeka), Bainovič, Gajdoš (90+4. Dos Santos) - Azango (90.+4 Mičuda), Hollý, Eynel Soares (90.+6 Šebeň)

Michalovce: Száraz - Magda, Marjanovič, Ranko, Volanakis - Qose, Njie - Jánošík (80. Issa), Marcin, Peňa (80. Šimamura) - Kanu (69. Vaško)

Viac o téme: FC Spartak Trnava FC ViOn Zlaté Moravce MFK Tatran Liptovský Mikuláš MFK Dukla Banská Bystrica