VIDEO Haaland po návrate opäť ukázal svoje majstrovstvo: Guardiola ho porovnal s Messim a Ronaldom

Erling Haaland strieľa parádny akrobatický gólErling Haaland strieľa parádny akrobatický gól Zdroj: SITA/AP//Frank Augstein

MANCHESTER - Nórsky futbalista Erling Haaland je podľa jeho trénera Pepa Guardiolu výkonnostne na úrovni Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. Vyhlásil to po sobotňajšom zápase 30. kola Premier League, v ktorom Manchester City triumfoval na ihrisku posledného Southamptonu 4:1 a Haaland si pripísal dva presné zásahy.

Nór sa vrátil na trávniky po zranení slabín, pre ktoré vynechal aj marcové zápasy kvalifikácie ME 2024. Na jeho výkone to však vôbec nebolo vidno. Tesne pred prestávkou otvoril skóre, keď zužitkoval center do šestnástky od Kevina De Bruyneho.

Exportný gól na 3:0

V 68. min potom zvýšil na 3:0 exportným gólom. "The Citizens" išli do rýchleho protiútoku, Jack Grealish neposlal na Haalanda pred bránku ideálny pas, no Nór si poradil a skóroval efektným volejom chrbtom k bráne.

"Ten druhý gól bol úžasný. Nie je jednoduché takto loptu zo vzduchu vôbec prebrať, nieto ešte skórovať," neskrýval nadšenie Guardiola podľa AFP.

Haaland má na konte vo svojej premiérovej sezóne v belasom drese 44 gólov, v Premier League si zapísal už 30 presných zápasov v 27 dueloch. "Potrebujeme ho. Prvý polčas sme nehrali najlepšie, no on zmenil vývoj duelu. Máme za sebou dve úžasné dekády s Lionelom a Ronaldom, no Erling je na rovnakej úrovni," vyhlásil kouč, ktorý v minulosti Messiho trénoval v FC Barcelona.

City ťahá šnúru piatich triumfov v Premier League a ôsmich vo všetkých súťažiach. V boji o majstrovský primát zaostáva za Arsenalom naďalej o päť bodov. V utorok ho však čaká náročný súboj v Lige majstrov doma proti Bayernu Mníchov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Pep Guardiola Lionel Messi Manchester City FC FC Southampton Erling Haaland