Dva obraty a šesťgólová nádielka: Mallorca s Valjentom sa triumfu opäť nedočkala

Martin Valjent a Cyle Larin v hlavičkovom súbojiMartin Valjent a Cyle Larin v hlavičkovom súboji Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti Realu Mallorca remizovali v nedeľnom zápase 28. kola španielskej ligy na ihrisku Realu Valladolid 3:3. V ich drese odohral celý duel slovenský reprezentačný obranca Martin Valjent, brankár Dominik Greif sedel na striedačke.

Diváci videli v stretnutí dva obraty. Úvodný gól dali domáci, v prvej pätnásťminútovke druhého polčasu prevážili misky váh na svoju stranu hráči z Baleárskych ostrovov, aby im napokon musel zariadiť bod až v štvrtej minúte nadstavenia z penalty kosovský útočník Vedat Muriqi.

Mallorca v uplynulých šiestich dueloch nevyhrala a získala celkovo iba tri body, no napriek tomu sa drží v bezpečnom strede tabuľky, o sedem bodov nad zónou zostupu.

Futbalisti Cádiz CF zvíťazili v nedeľnom zápase 28. kola španielskej La Ligy na pôde Realu Betis 2:0. Domáci dohrali duel len s deviatimi hráčmi, keď v prvom polčase videl červenú kartu Sergio Canales a v 60. minúte putoval predčasne pod sprchy aj Aitor Ruibal.

Futbalisti Almerie zvíťazili v nedeľnom zápase 28. kola španielskej La Ligy doma nad Valenciou 2:1. Za domácich sledoval duel z lavičky náhradníkov slovenský stredopoliar Martin Šviderský.

Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili na ihrisku Raya Vallecana 2:1. "Los Colchoneros" položili základ úspechu v prvom polčase, v ktorom strelili oba góly. Domáci dokázali v 85. minúte iba znížiť gólom Frana Garciu napriek tomu, že dohrávali od 62. minúty bez vylúčeného Floriana Lejeuneho.

La Liga - 28. kolo:

Real Valladolid - Real Mallorca 3:3 (1:0)
Góly: 33. Perez, 68. Amallah, 86. Monchu - 53. a 90.+4. Muriqi (druhý z 11 m), 58. Morlanes
/M. Valjent odohral celý duel a uvidel ŽK, D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke

Real Betis - Cádiz CF 0:2 (0:0)
Góly: 53. Alcaraz (z 11m), 59. Ramos, ČK: 38. Canales, 60. Ruibal (obaja Betis)

UD Almeria - Valencia CF 2:1 (0:0)
Góly: 49. Melero, 58. Babic - 61. Castillejo