Explózia radosti v Bratislave: Slovan za päť minút otočil šláger s DAC a oživil nádeje na titul!

Futbalisti Slovana zľava Vladimir Weiss ml., Juraj Kucka a Malik Abubakari sa tešia z gólu na 2:1Futbalisti Slovana zľava Vladimir Weiss ml., Juraj Kucka a Malik Abubakari sa tešia z gólu na 2:1 Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v šlágri 4. kola nadstavbovej časti o titul vo Fortuna lige nad Dunajskou Stredou 2:1. "Belasí" znížili manko v tabuľke na DAC na rozdiel troch bodov.

Na Tehelnom poli padli všetky góly v druhom polčase. Najskôr poslal hostí do vedenia v 64. minúte Kalmár, ale z ďalšej akcie prišlo vyrovnanie z kopačky Čavriča. O necelé štyri minúty neskôr rozhodol o triumfe Slovana striedajúci Abubakari. Hráči Dunajskej Stredy ťahali pred týmto duelom 18-zápasovú šnúru v lige bez prehry.

Malik Abubakari (uprostred) sa Galéria fotiek (20) Zdroj: TASR/Martin Baumann

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:0)
Góly: 65. Čavrič, 69. Abubakari – 64. Kalmár. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Jekkel, ŽK: Lovat, Čavrič – Andzouana, Brunetti, Mendez, Káčer, Niarchos, 10.590 divákov.

Slovan: Trnovský – Medveděv, Kašia (76. Križan), De Marco, Lovat – Weiss (90.+2 Zmrhal), Kankava, Kucka, Barseghjan (61. Čakvetadze) – Čavrič, Green (61. Abubakari)

DAC: Petráš – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Káčer, Kalmár (88. Kružliak), Dimun – Blackman (88. Nebyla), Niarchos (88. Szánthó), Mendez (81. Veselovský)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda