VIDEO Sagan nebol jediný: Minuloročný víťaz si na Paríž-Roubaix zlomil ruku a rameno

Dylan Van Baarle po páde na Paríž-RoubaixDylan Van Baarle po páde na Paríž-Roubaix Zdroj: Profimedia

ROUBAIX - Dvaja bývalí víťazi Paríž-Roubaix skončili po pádoch v nedeľňajších pretekoch prezývaných Peklo severu v nemocnici.

Minuloročný šampión Holanďan Dylan van Baarle si pri páde v Arenberskom lesíku zlomil ruku a rameno, najrýchlejší cyklista z roku 2018 a trojnásobný majster sveta Peter Sagan utrpel na inom sektore s obávanými kockami otras mozgu.

Nedeľňajší 120. ročník slávneho monumentu priniesol na dláždených úsekoch opäť veľa pádov. Van Baarle, ktorý vlani triumfoval po úniku, si bude musieť dať od cyklistiky ďalšiu pauzu. Kvôli zraneniu nohy pritom už tento rok prišiel o pár klasik vrátane Okolo Flámska. "Dylan má zlomenú ruku, rameno a potlčenú tvár. Určite nepôjde Amstel Gold Race," oznámili zástupcovia stajne Jumbo-Visma.

Pre Sagana sa skončil jeho posledný štart na Paríž-Roubaix už na druhom sektore. Ukĺzol a po páde na trávnik sa ťažko zbieral. Tiež nemohol pokračovať. "Mám otras mozgu. Pamätám si celkom dosť vecí, ale útržkovito," priznal pre televíziu RTVS. Sagan po tejto sezóne skončí s pretekmi na ceste a zameria sa na horské bicykle.

Triumf vybojoval v najrýchlejšom čase histórie holandský favorit Mathieu van der Poel.

Viac o téme: Paríž-Roubaix Dylan van Baarle
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Eurosport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá