Šesť hodín na Pekle severu mu nestačilo: Aha, čo spravil cyklista, keď dokončil Paríž-Roubaix

Cameron WurfCameron Wurf Zdroj: Prodimedia

ROUBAIX - Takmer šesť hodín v sedle bicykla počas slávnej cyklistickej klasiky Paríž-Roubaix Austrálčanovi Cameronovi Wurfovi nestačilo.

Po skončení nedeľňajších pretekov si 39-ročný člen elitného tímu Ineos-Grenadiers večer ešte zabehol polmaratón. Po 256 kilometroch na bicykli ubehol trasu dlhú 21 kilometrov za 1:26:55 hodiny.

Bývalý veslár, ktorý v roku 2004 štartoval aj na olympijských hrách v Aténach, sa venuje profesionálnej cyklistike od roku 2007. Na Pekle severu strávil na trati s náročnými úsekmi takmer šesť hodín a dokončil ho na 128. mieste, necelých 23 minút za víťazným Mathieuom van der Poelom. Na večerný beh sa vydal zhruba dve hodiny po dojazde.


Na platforme Strava prirovnal svoju dvojitú porciu k triatlonovej tréningovej jednotke, pri ktorej pretekári v príprave absolvujú dve alebo tri disciplíny hneď za sebou. Práve triatlonu sa Wurf rovnako aktívne venuje a od roku 2015 kvôli nemu na päť rokov opustil cyklistiku.

V roku 2021 vyhral Ironmana v Kodani v traťovom rekorde 7:46:06 h, vo svetových tabuľkách mu s týmto výkonom patrí 25. miesto.

Viac o téme: Paríž-Roubaix Cameron Wurf
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/INEOS Grenadiers
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá