Saudská Arábia neprestáva udivovať: Po Modričovi a Ramosovi lanária ďalšiu zvučnú hviezdu

Karim Benzema oslavuje gólKarim Benzema oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

Bratislava - Saudská Arábia neskrýva svoje obrovské ambície o popularizáciu ich futbalu vo svete. Najväčším dôkazom toho je príchod hviezdneho Cristiana Ronalda, ktorý sa upísal tímu Al-Nassr.

V posledných týždňoch sa stále hovorí o ďalších menách, ktoré by mohli po kariére v Európe nasledovať kroky Portugalčana. Kluby zo Saudskej Arábie majú lanáriť na lukratívne kontrakty takých futbalových velikánov ako sú Luka Modrič či Sergio Ramos.

Záujem majú mať aj o manžéra Josého Mourinha z AS Rím. Denník Corriere dello Sport uviedol, že kráľovská rodina láka známeho manažéra na dvojročný kontrakt v hodnote neuveriteľných 120 miliónov eur.

Karim Benzema a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Pablo Garcia

Španielske periodikum Marca najnovšie tvrdí, že štedrú ponuku obdržal aj kanonier Realu Madrid Karim Benzema. Skúsený Francúz sa minulý týždeň blysol hetrikom do siete FC Barcelona, keď Real porazil na Camp Nou v španielskom Kráľovskom pohári domáci tím 4:0.

Posledné správy však naznačujú, že 35-ročný rodák z Lyonu ešte neuvažuje nad ´zlatým futbalovým dôchodkom´ v Saudskej Arábii, pretože v Madride očakáva ďalšie výzvy. Samotný držiteľ prestížnej Zlatej lopty plánuje miminálne nasledujúcu sezónu zotrvať v Madride.

Vedenie bieleho baletu s Benzemom počíta a pripravuje pre neho novú zmluvu. Zdá sa, že bohatí šejkovia v Saudskej Arábii si budú musieť na ďalšie zvučné mená ešte počkať.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Real Madrid Luka Modric José Mourinho Karim Benzema Sergio Ramos
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy