Potvrdené, vážení: Hokejovému sviatku nič nebráni, Slováci, berte dovolenky a smer Česko!

Českí hokejisti Českí hokejisti Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

PRAHA - Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024 v Česku sa v Prahe a Ostrave odohrajú od 10. do 26. mája. Logom turnaja bude puk, sloganom "Srdce do hry", v anglickej verzii "Heart of the game". Maskota turnaja predstavia organizátori na jeseň, keď sa zároveň začne predpredaj vstupeniek.

"Šampionát nám bol pridelený v roku 2019 a ako bolo komunikované od samého začiatku, dejiskami budú Praha a Ostrava," potvrdil na dnešnej tlačovej konferencii v metropole podpredseda Medzinárodnej hokejovej federácie Petr Bříza.

Obe haly v Prahe i Ostrave hostili rovnako posledný český šampionát v roku 2015, ktorý sa napokon zapísal do histórie ako turnaj s rekordne najvyššou návštevnosťou, keď do hľadiska zavítalo 741 690 divákov. Ide o doteraz platné maximum.

"Sme veľmi hrdí, že sme vlastne na každom kongrese dávaní za vzor fantastickej organizácie a toho najlepšieho športového zážitku, ktoré kedy majstrovstvá sveta poskytlo. Je to pre nás veľká výzva a vieme, ako bude zložité vyrovnať sa tomu po všetkých stránkach," pripustil Bříza.

"Každopádne máme ambíciu sa tomu minimálne priblížiť. Chceme ale opäť poskytnúť Česku aj svetovému hokeju fantastický turnaj. Je to raz za deväť-desať rokov a vieme, aké je to nesmierne dôležité pre fanúšikovskú obec. Už teraz sa veľmi tešíme na úvodné buly 10. mája v tom budúcom roku," doplnil Bříza.

Logom bude puk. "Česko je hokejová veľmoc, ale zároveň tiež veľmoc, čo sa výroby pukov týka. Puk ako taký je srdcom hokeja, okolo puku sa všetko točí," vysvetlil Martin Klčo, marketingový riaditeľ agentúry, ktorá sa na tvorbe podieľala spoločne s Petrom Štefanom a Bohumilom Vašákom.

"Zároveň sa samozrejme všetko točí okolo hráčov a fanúšikov. Z týchto emócií vychádzame a inšpirovaní pukom a jeho tvarom sme vytvorili vizuálnu identitu, ktorá sa točí okolo takzvaných pukotínov. V prvej fáze ich máme desať, ale verím, že počas šampionátu budú vznikať ďalšie a ďalšie v reakcii na rôzne situácie.

Majstrovstvá sveta budú podľa toho dobre rozpoznateľné, čo sa svojej vizuality týka. Vychádzame z českých farieb a jeden z tých pukotikonov sme vložili aj do toho oficiálneho loga IIHF," doplnil Klčo.

"S tými logami nikdy veľmi neviete. Sám som úplne nevedel, čo očakávať, ale myslím si, že má potenciál," povedal útočník Jakub Voráček, ktorý bol kapitánom českého tímu práve na posledných MS, ktoré Česko usporiadalo.

Viac o téme: Česko MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Český hokej
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy