Doma sa nezmohli ani na gól: Aj semifinálovú drámu Zvolena so Spišiakmi rozhodne až siedmy zápas!

Vľavo Michael Vandas (Spišská Nová Ves) a vpravo brankár Adam Trenčan (Zvolen)Vľavo Michael Vandas (Spišská Nová Ves) a vpravo brankár Adam Trenčan (Zvolen) Zdroj: TASR/Roman Hanc

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v šiestom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy na ľade HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0. V sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnali stav na 3:3 a vynútili si rozhodujúci siedmy duel. Ten je na programe vo štvrtok o 18.00 h vo Zvolene.

V úvodnej tretine si viac šancí vypracovali domáci, ale brankár Adam Trenčan si držal čisté konto. Na konci prvej časti zahrozili aj hostia, no brankár Marcel Melicherčík zachytil puk na bránkovej čiare. Zvolenčania otvorili skóre duelu v 29. minúte, keď strelu Branislava Kubku tečoval pred bránkou Václav Stupka.

Hostia v tretej časti zvýšili na 2:0, keď sa po asistencii Michaela Huntebrinkera presadil Marek Hecl. V závere ešte upravil Patrik Marcinek strelou do prázdnej bránky na konečných 3:0.

Vľavo brankár Marcel Melicherčík Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Do zostavy zvolenského tímu sa vrátil útočník Chris Langkow, ktorý sa vrátil do zostavy po takmer mesiaci. Tréner Peter Oremus ho zaradil na post centra v tretej formácii. V domácom tíme nahradil Juraj Valach na pozícii obrancu Ľubomíra Malinu.

Tipos extraliga – semifinále play off, šiesty zápas /na 4 víťazstvá/:

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 29. Stupka (Kubka), 51. Hecl (Huntebrinker), 59. Marcinek (Csányi). Rozhodovali: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Beaudry, Romaňák, Valach, Ulander, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Myklucha, Nellis, Réway – Giľák, Vartovník, Belluš

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Jedlička, Langkow, Bondra – Stupka, Šiška, Csányi

Viac o téme: HKM Zvolen HK GROTTO Spišská Nová Ves