Fanúšikovia NHL, držte si klobúky, ide sa veľmi ďaleko: Pri kengurách sa môže predstaviť aj Kelemen

Miloš Kelemen v službách Arizony CoyotesMiloš Kelemen v službách Arizony Coyotes Zdroj: SITA/AP/Rick Scuteri

MELBOURNE - NHL sa v budúcej sezóne prvýkrát predstaví v Austrálii. Informoval o tom web zámorskej súťaže.

Hokejisti Los Angeles Kings a Arizony Coyotes, medzi ktorých patrí aj slovenský útočník Miloš Kelemen, odohrajú 23. a 24. septembra dva prípravné zápasy Melbourne.

Obe stretnutia sa uskutočnia v Aréne Roda Lavera, centrálnom dvorci tenisového Australian Open. V minulosti zápasy NHL hostili Česko, Švédsko, Fínsko, Rusko, Ukrajina, Lotyšsko, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Veľká Británia, Japonsko a Čína.

V NHL momentálne hrá jeden austrálsky hokejista. Bývalý hráč českých Vítkovíc Nathan Walker pôsobí v St. Louis, dvadsaťdeväťročný útočník má za sebou tiež angažmán vo Washingtone a Edmontone.

Veľká pochvala pre miestnych organizátorov

"Nikto nevie organizovať veľké podujatia tak ako Melbourne, a preto sme schopní prilákať najväčšie športové sviatky z celého sveta. Usporiadanie vôbec prvých zápasov NHL na južnej pologuli je nielen výhrou pre fanúšikov, ale prinesie aj veľké výhody pre podniky cestovného ruchu v našom meste," povedal pre nhl.com minister pre cestovný ruch, šport a veľké podujatia Steve Dimopoulos.

Stretnutia budú súčasťou NHL Global Series 2023. "Sme radi, že môžeme priniesť vzrušenie a vášeň NHL do mesta Melbourne a skvelým športovým fanúšikom v Austrálii prostredníctvom zápasov Global Series 2023. Arizona Coyotes a Los Angeles Kings sú dva mladé tímy našej ligy a patria medzi naše najinovatívnejšie a najodvážnejšie kluby."

"Tešíme sa na ich dva zápasy v Rod Laver Arene a vieme, že táto historicky významná návšteva nadchne našich mnohých zanietených fanúšikov v Austrálii. Zároveň to spôsobí, že NHL uchváti ešte viac fanúšikov v celej krajine, ktorá miluje šport," povedal komisár súťaže Gary Bettman.

Komisár hokejovej NHL Gary Galéria fotiek (2) Komisár hokejovej NHL Gary Bettman Zdroj: TASR/AP/Jack Dempsey

Pre Kings a Coyotes to však nebudú prvé stretnutia mimo USA. Hráči Los Angeles už absolvovali dva predsezónne prípravné zápasy v Číne v roku 2017. Okrem toho hrali prípravné stretnutia aj v Rakúsku (2007) a Nemecku (2011), ako aj zápasy základnej časti v Anglicku (2007), Nemecku (2011) a Švédsku (2011). Arizona odohrala predsezónny duel v Lotyšsku a dve stretnutia základnej časti v Česku.

Viac o téme: Los Angeles Kings Arizona Coyotes Miloš Kelemen
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/NHL
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy