Stoch na hosťovanie do Twente Enschede!

Zdroj: SITA

ENSCHEDE - Miroslav Stoch (19) odchádza z FC Chelsea na ročné hosťovanie do tímu holandského vicemajstra FC Twente Enschede. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka jeho nového klubu. Ten sa predstaví v 3. predkole \"nemajstrovskej\" vetvy kvalifikácie Ligy majstrov.

Odchovanec nitrianskeho futbalu patril v predchádzajúcom ročníku do A-mužstva "The Blues", no na trávniku sa objavil len niekoľkokrát v úlohe striedajúceho žolíka. Nový kouč Chelsea Carlo Ancelotti sa rozhodol, že Stoch by nemal veľkú šancu pravidelne nastupovať v zostave Londýnčanov, preto ho poslal rozohrať sa do holandského klubu.

 

Výkony Stocha si v minulej sezóne všimol aj reprezentačný tréner Slovenska Vladimír Weiss, ktorý mu zatiaľ doprial štyri štarty v najcennejšom drese. V úlohe striedajúceho hráča vybehol Stoch na ihrisko aj v pamätnom aprílovom dueli kvalifikácie MS 2010 v Prahe proti Česku (2:1), svoj premiérový gól v národnom tíme zaznamenal 6. júna 2009 v kvalifikačnom stretnutí proti San Marínu (7:0).


FC Twente Enschede je stabilným účastníkom holandskej Eredivisie. "The Reds", ako pre farbu dresu prezývajú hráčov tohto klubu, majú na svojom konte jeden majstrovský titul (1926, ešte však ako Sportclub Enschede), dvakrát skončili strieborní (1974 a 2009). V sezóne 1974/1975 zaznamenal tím zo štadióna De Grolsch Veste s kapacitou 24-tisíc miest najväčší úspech na medzinárodnej scéne, keď sa prebojoval až do finále v súčasnosti už neexistujúceho Pohára UEFA. Okrem toho má klub FC Twente Enschede, ktorý vznikol v roku 1965, vo svojej vitríne aj dve trofeje za víťazstvá v národnom pohári (1977 a 2001). Súčasným kormidelníkom tímu je bývalý tréner reprezentácie Anglicka Steve McClaren.


Miroslav Stoch by si mal vo svojom aktuálnom pôsobisku obliekať dres s číslom 28. Stretne sa aj so svojím krajanom Andrejom Rendlom.

 

Okrem Enschede sa hovorilo o záujme ďalších mužstiev. V hre boli podľa jeho manažéra Milana Lednického aj anglický Wigan Athletics, nemecká Borussia Mönchengladbach, turecký majster Besiktas Istanbul či druholigista z Britských ostrovov Reading FC.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy