VIDEO Diskutabilná penalta na konci zápasu rozhodla: Do odvety ide Slovan z dobrej pozície

Futbalisti Slovana sa radujú z víťazstva 2:1Futbalisti Slovana sa radujú z víťazstva 2:1 Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v stredajšom prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu nad Skalicou 2:1.

Triumf zabezpečil "belasým" v 90. minúte z jedenástky Vladimír Weiss mladší. Odveta je na programe 19. apríla na štadióne Skalice. Na víťaza dvojzápasu čaká vo finále Spartak Trnava, ktorý postúpil cez AS Trenčín.

Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte zásluhou Abubakariho. Po polhodine mal možnosť poslať "belasých" do dvojgólového vedenia Čakvetadze, ale z hranice pokutového územia mieril iba tesne nad brvno.

V 39. minúte udreli hostia, keď z ľavej strany odcentroval Vlasko, lopta prepadla za dvojicu stopérov a nekrytý Morong vyrovnal na 1:1. Rozhodnutie priniesla až posledná minúta riadneho hracieho času, v ktorej spadol v šestnástke Vladimír Weiss a ten istý hráč premenil nariadený pokutový kop.

semifinále Slovnaft Cupu – prvý zápas:
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 2:1 (1:1)
Góly: 19. Abubakari, 90. Weiss (z 11 m) – 39. Morong. ŽK: Čakvetadze, Rozhodovali: Marhefka - Vorel, E. Weiss

Slovan: Chovan – Pauschek, Križan, Voet, De Marco (65. Čavrič) – Agbo (79. Barseghjan), Čakvetadze, Lichý (46. Kucka) – Zuberu (46. Green), Abubakari (65. Weiss ml.), Zmrhal

Skalica: Šemrinec – Krčík, Podhorin, Hurtado, Rudzan (62. Václav) – Morong (46. Kousal), Hollý (62. Černek), Mášik (79. Blažek) – Švec, Haša, Vlasko (73. Yao)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava MFK Skalica