Perfektný vstup mladých Slovákov do turnaja: Na úvod dvadsiatka zdolala Švajčiarov!

Slovenská dvadsiatka sa raduje po triumfeSlovenská dvadsiatka sa raduje po triumfe Zdroj: SZĽH/Andrej Galica

POPRAD - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov otvorila domáci Turnaj piatich krajín v Poprade víťazstvom. V stredajšom prvom zo štyroch súbojov v rámci podujatia zdolala švajčiarskych rovesníkov 4:2. Gólovo sa presadilo kvarteto Slovákov – Boris Žabka, Markus Suchý, Maxim Mamonov a Tomáš Dudáš.

Slovákov čakajú na kvalitne obsadenom turnaji ešte tri súboje. Už vo štvrtok od 17.00 nastúpia proti Fínsku. Po piatkovom dni voľna nastúpia v sobotu proti Švédsku (17.00 h) a v nedeľu zakončia podujatie derby súbojom s Českom (16.00 h).

Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov v Poprade /zdroj: www.hockeyslovakia.sk/

Švajčiarsko ­– Slovensko 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 38. De Luca (Moser, Bai), 51. Guignard (Terraneo) – 27. Žabka (Stašiniak, Suchý), 37. Suchý (Ondriš), 53. Mamonov (Žabka), 60. Dudáš. Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Crman, Žák – Knižka, Klejna, 421 divákov.

Zostava SR 20: Urban – Žabka, Nátny, Tomas, Čulík, Pánik, Nahalka, Sakmár, Hruška – Stašiniak, Suchý, Ondriš – Gabriel, Mamonov, L. Jendek – Ferkodič, Križan, Benko – Ružek, Dudáš, Hodas

Hlas po zápase /zdroj: www.hockeyslovakia.sk/:

Ivan Feneš, hlavný tréner SR 20: "Podaril sa nám úspešný vstup do turnaja. Zvíťazili sme v náročnom zápase nad Švajčiarmi, čo nás mimoriadne teší. V zápase sme nastúpili s pätnástimi juniorskými nováčikmi na medzinárodnej scéne. Prvú polovicu zápasu to bolo cítiť. Chlapci hrali s veľkým rešpektom. Pocítili, že nadnárodná úroveň kladie na nich náročnejšie kritériá. Postupne sme sa však do toho dostali, bojovali sme až do konca a zaslúžene sme zvíťazili."

Viac o téme: Slovensko 20 Turnaj piatich krajín Švajčiarsko 20
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy