VIDEO Mali ich na lopate, sen sa rozplynul: Jazýčkom na váhach 9-ročné dieťa v hľadisku?

Scottie Barnes (Toronto) netradične oslavuje zisk bodovScottie Barnes (Toronto) netradične oslavuje zisk bodov Zdroj: SITA/AP/Nathan Denette/The Canadian Press

TORONTO - Basketbalisti Chicaga Bulls a Oklahoma City Thunder vyhrali ako najhoršie nasadenie úvodné zápasy predkola a zahrajú si o postup do play-off NBA.

Chicago uspelo na palubovke Toronta 109:105, hoci prehrávalo už o 19 bodov. Vďaka 39 bodom Zacha LaVinea ale otočilo skóre. Oklahoma City potom zaskočila favorizovaných New Orleans výhrou 123:118.

Pre Pelicans aj Raptors sezóna skončila. Chicago sa pobije o postup s Miami, ktoré v tejto sezóne už trikrát porazilo, Oklahoma vyzve Minnesotu.

Fantastický LaVine a jeho 39 bodov

V tretej štvrtine viedlo Toronto 66:47, potom ale prišlo predstavenie LaVina. V tretej štvrtine dal 17 bodov a Bulls znížili na rozdiel deviatich bodov. V poslednej štvrtine potom LaVine pridal ďalších 13 bodov a Chicago sa päť minút pred koncom dostalo do vedenia. To si už potom udržalo a poistilo trestnými hodmi.

"LaVine bol fenomenálny. Jeho výkon bol výnimočný. Dal nám život a nádej," povedal tréner Chicaga Billy Donovan.

Veľký comeback Bulls

Rozhodla dcéra pod košom?

DeMar DeRozan pridal 23 bodov, ale väčšiu slávu zožala jeho deväťročná dcéra Diar, ktorá sa stala hviezdou sociálnych sietí po tom, čo sedela pod košom a vo chvíli, keď Toronto strieľalo trestné hody, kričala na celú halu a snažila sa súpera rozrušiť. A to sa jej podarilo: Raptors trafili len 18 z 36 trestných hodov a mali najhoršiu úspešnosť v sezóne. Aj táto mizéria viedla k ich porážke.

"Dcéra mi zavolala, že chce vynechať školu a prísť nám fandiť do Toronta. Už som bol rozhodnutý, že škola má prednosť, ale ona stále prosila, tak som podľahol a súhlasil. A som rád, že som sa tak rozhodol. Všetci sme teraz jej dlžníkmi," vyhlásil DeRozan, ktorý v minulosti hrával práve za Toronto a jeho dcéra tam vyrastala. "Do Miami už s nami ale nepôjde, už bude musieť ísť do školy," dodal.

Proti Miami ale Chicago možno ani nebude potrebovať jej pomoc. V sezóne totiž vyhralo všetky tri vzájomné súboje.

Nervy do samého záveru aj v New Orleans

V New Orleans sa hral veľmi vyrovnaný zápas, oba celky sa 13-krát vystriedali vo vedení. Domáci Pelicans viedli ešte pol minúty pred koncom, potom ale trafil kľúčovú strelu Shai Gilgeous-Alexander a poslal Thunder do vedenia. Výhru hostia potvrdili šiestimi trestnými hodmi.

Gilgeous-Alexander bol s 32 bodmi najlepší strelec, Josh Giddey pridal 31 bodov, 9 doskokov a 10 asistencií. Za Pelikánov mal 30 bodov Brandon Ingram.

Fantastický finiš v New Orleans

play-in NBA:

Toronto Raptors - Chicago Bulls 105:109 (28:23, 30:24, 23:25, 24:37)
 Najviac bodov: Siakam 32, VanVleet 26 (12 doskokov), Barnes 19 (10 doskokov) - LaVine 39, DeRozan 23, Vučevič 14 (13 doskokov)

New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 118:123 (29:32, 34:25, 24:39, 31:27)
Najviac bodov: Ingram 30, Murphy 21, Jones 20 - Gilgeous-Alexander 32, Giddey 31 (10 asistencií), Dort 27

Viac o téme: Toronto Raptors Chicago Bulls New Orleans Pelicans Oklahoma City Thunder Zach LaVine
  • Zdroj: ČTK, TASR