Po megaúspešných rokoch prišla nočná mora: Slávnemu plavcovi naozaj niet čo závidieť

Adam PeatyAdam Peaty Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Britský plavec Adam Peaty vynechá tohtoročné majstrovstvá sveta v Japonsku (14. - 30. júla) pre pretrvávajúce problémy s duševným zdravím.

Trojnásobný olympijský víťaz nefiguruje v nominácii svojej krajiny a nie je stanovený žiadny konkrétny termín jeho návratu do súťažného diania.

"Sústredíme sa na to, aby sme mu poskytli plnú podporu a pracovali s ním, keď bude pripravený na súťažný návrat," uviedla podľa BBC Britská plavecká federácia.

Peaty v marci priznal, že v predchádzajúcich rokoch bojoval so svojím duševným zdravím. "Som unavený, nie som sám sebou a šport si neužívam tak, ako som si ho užíval uplynulých desať rokov," napísal na sociálnych sieťach po odstúpení z národného šampionátu.

Peaty stále dúfa, že sa mu podarí obhájiť zlaté medaily na 100 m prsia a v mix štafete na 4x100 m pol. pr, ktoré získal na OH v Tokiu. V roku 2022 bojoval so zdravotnými problémami po tom, ako si pri neobvyklej tréningovej nehode zlomil nohu. Dokázal sa však včas zotaviť a vlani v lete súťažiť na Hrách Commonwealthu v Birminghame.

Na prsiarskej stovke zažil prvú prehru po ôsmich rokoch, keď skončil štvrtý, ale o 48 hodín neskôr získal zlato na 50-metrovej vzdialenosti. Brit má vo svojej zbierke aj zlato na 100 m prsia z OH 2016 v Riu de Janeiro. Informovala o tom agentúra AFP.

Viac o téme: Adam Peaty
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy