Slovenská PANI trénerka vtipkuje od ucha k uchu: Odpovie vám Roberto, je to tajomstvo!

Natália HejkováNatália Hejková Zdroj: Profimedia

PRAHA - Trénerka basketbalistiek ZVVZ USK Praha Natália Hejková pred piatkovým semifinále Európskej ligy s tureckým Mersinom verí, že sa k jej hráčkam na rozdiel od minulých rokov prikloní šťastie a postúpi po ôsmich rokoch znova do rozhodujúceho boja o titul.

Na tlačovej konferencii povedala, že sa chce oprieť aj o podporu domácej haly Královka, kde sa bude turnaj konať do nedele. Zabojovať o titul plánuje tiež kapitánka českých majsteriek Teja Oblaková.

"Sme veľmi hrdí, že takýto turnaj môžeme organizovať, pretože čo je v európskom klubovom basketbale viac ako finálový turnaj Euroligy? Mám radosť aj za našich fanúšikov, ktorí budú mať možnosť uvidieť v Prahe tie najlepšie tímy a najlepšie hráčky. Sme pripravení popasovať sa o dve výhry," uviedla Hejková.

USK sa do Final Four prebojoval po šiesty raz v histórii. Do finále ale prešiel len v roku 2015, keď pred svojimi fanúšikmi vyhral súťaž. Pri ďalších štyroch účastiach neuspel už v semifinále. Naposledy vypadol vlani s Fenerbahce Istanbul a skončil štvrtý.

"Je pravda, že sme prehrali štyri semifinále za sebou, ale každý rok je iný. Final Four je veľmi špeciálny turnaj, kedy dve stretnutia zmenia kompletne všetko. Musíte mať aj trochu šťastia a to sme v minulých rokoch veľmi nemali. Verím, že naša domáca hala a skvelí fanúšikovia pomôžu toto šťastie otočiť," povedala slovenská žijúca basketbalová ikona medzi trénermi.

Chceme viac

Kapitánka Oblaková v tíme pôsobí od roku 2018, no zatiaľ tu nehrala finále Euroligy. "Všetci chcú vyhrať a ani my nie sme výnimkou. Minulú sezónu sme prehrali v semifinále a mali problémy so zraneniami. Teraz je nový ročník a chceme viac," vyhlásila Oblaková.

Na Mersin, ktorý vyhral základnú skupinu B a postúpil do Final Four prvýkrát, sa Pražanky pripravovali celý týždeň. Do tréningu sa vrátili po zranení aj María Condeová a Veronika Voráčková. Taktiež slovinská reprezentantka Oblaková verí v silu domáceho prostredia.

"Môže to mať veľký vplyv. Sme radi, že sme v Prahe. Keď sme doma, môžeme si ďalej žiť svoju rutinu a držať sa vecí, ktoré robíme celú sezónu. Je to určite výhoda," povedala Oblaková.

"To ale neznamená, že to bude ľahké. Ak chceme postúpiť, musíme v semifinále predviesť najlepší výkon. Fanúšikovia nám ale môžu dať extra energiu a teším sa, ako nás poženú," doplnila 32-ročná rodáčka z Kranju.

Keď mala Hejková odpovedať na otázku, v čom sú hlavné zbrane Mersinu, odrážala aj narážky vedľa sediaceho trénera Roberta Íňigueza, ktorý si ju doberal, nech je úprimná. Slovenská trénerka však nechcela prezradiť príliš veľa z taktiky. "Na to by vám mal odpovedať práve Roberto. Je to tajomstvo. Príďte ale za mnou po zápase," uviedla Hejková.

Piatkový duel medzi USK Praha a Mersinom sa začne o 18.00 h. O tri hodiny skôr proti sebe nastúpia v prvom semifinále Fenerbahce Istanbul a Schio.

Viac o téme: Euroliga Natália Hejková USK Praha
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy