Svet motoršportu sa ponoril do smútku: Tréning ako z najhoršej nočnej mory

Írsky jazdec Craig Breen a jeho spolujazdec James FultonÍrsky jazdec Craig Breen a jeho spolujazdec James Fulton Zdroj: Profimedia

ZÁHREB - Tridsaťtriročný írsky jazdec Craig Breen dnes zomrel pri nehode počas testovania pred Chorvátskou rely, štvrtým dielom majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach.

Jeho tím Hyundai Motorsport uviedol, že havária sa stala popoludní miestneho času. Spolujazdec James Fulton vyviazol bez zranení.

"Hyundai Motorsport s hlbokým zarmútením potvrdzuje, že Craig Breen dnes prišiel o život pri nehode počas testovania pred Chorvátskou rely. Spolujazdec James Fulton nebol pri incidente, ktorý sa stal krátko popoludní miestneho času, zranený," uviedol tím

Podľa chorvátskej polície Breen so svojim vozidlom vyletel z cesty a narazil do dreveného plotu. Agentúra AFP uviedla, že posledným jazdcom WRC, ktorý zomrel za volantom svojho vozidla, bol v roku 1989 Portugalec Augusto Mendes na Portugalskej rely.

Írsky pilot sa mal tento rok zúčastniť len vybraných svetových rely a v Chorvátsku sa pripravoval na svoj druhý štart v sezóne. Vo februári na snehu vo Švédsku skončil druhý a vyrovnal svoj najlepší výsledok v šampionáte WRC, ktorý v predchádzajúcich rokoch dosiahol päťkrát.

V seriáli MS debutoval v roku 2009 a za volantom vozidiel značiek Ford, Peugeot, Citröen a Hyundai absolvoval celkom 81 súťaží. Na stupne víťazov sa dostal osemkrát, na výhru nedosiahol.

"WRC šokovala a rozosmutnila táto správa. Myslíme na rodinu a priateľov Craiga v tomto smutnom čase," zverejnila strešná organizácia automobilového seriálu MS podľa stránky autosport.com.

Život dokáže byť taký krehký a nespravodlivý

"Nemôžem uveriť tomu, že toto teraz píšem. Život dokáže byť taký krehký a nespravodlivý. Neverím tomu, že sme o teba prišli, kamarát. Budeš mi veľmi chýbať, strašne veľmi," reagoval na sociálnych sieťach na úmrtie svojho bývalého tímového kolegu svetový šampión z roku 2019 Ott Tänak z Estónska.

"Nemám slov. Všetci Craiga milovali vďaka jeho írskej povahe a nadšeniu pre náš šport," napísal osemnásobný majster sveta Sébastien Ogier z Francúzska. Jeho krajan a deväťnásobný šampión Sébastian Loeb pridal: "Život a tento šport dokážu byť niekedy kruté... a dnes je to ten prípad."

Chorvátska rely sa na asfaltových tratiach s centrom v metropole Záhrebu pôjde od 20. do 23. apríla.

Viac o téme: Craig Breen Rely Chorvátska
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy