Kompaktná obrana Hancka a jeho spoluhráčov, Manchester United si dal dva vlastné góly!

Raphael Varane odhlavičkuje loptu vonRaphael Varane odhlavičkuje loptu von Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

ROTTERDAM - Futbalisti Feyenoordu Rotterdam zvíťazili v úvodnom štvrťfinále Európskej ligy nad AS Rím 1:0. V domácom drese odohral celý duel slovenský reprezentant Dávid Hancko. Odveta je na programe o týždeň 20. apríla.

V repríze vlaňajšieho finále EKL (1:0 pre AS) nebolo v prvom polčase veľa šancí. Na domácej strane mal najväčšiu poľský stredopoliar Sebastian Szymanski, ktorý dostal výbornú prihrávku z vlastnej polovice, medzi dvoma obrancami mal veľa miesta a zobral to na seba, no jeho strela nemala razanciu ani presnosť.

Justin Bijlow vyráža loptu Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Na ľavej strane mal pritom voľného Oussamu Idrissiho. V závere polčasu zahral v šestnástke rukou Mats Wieffer, no Lorenzo Pellegrini trafil z penalty len do žrde. Rozhodujúci moment prišiel v 54. minúte, keď skackajúca strela Wieffera z halfvoleja zapadla k ľavej žrdi - 1:0.

V 63. minúte zachránili domácich Idrissi s Hanckom, keď na čiare s pomocou brvna vyrazili hlavičku Rogera Ibaneza. Feyenoord si už záver postrážil a do večného mesta pôjde s tesným náskokom. Rimania museli pre zranenia striedať útočníkov Paola Dybalu i Tammyho Abrahama.

Manchester United neudržal dvojgólový náskok

Futbalisti Manchestru United remizovali v úvodnom štvrťfinále Európskej ligy doma s FC Sevilla 2:2, keď v záverečných minútach neudržali dvojgólový náskok. Juventus Turín vyhral nad Sportingom Lisabon tesne 1:0.

Na Old Trafford boli aktívnejší domáci hráči, strelu Antonyho z 12. minúty ešte vyrazil brankár Yassine Bounou, lenže o dve neskôr našiel Bruno Fernandes na hranici šestnástky medzi dvoma stopérmi Marcela Sabitzera a jeho tečovaná strela skončila v bránke. V 21. minúte bolo už 2:0, keď hosťom opäť nevyšla ofsajdová pasca, Anthony Martial prihral Sabitzerovi a ten pridal druhý gól.

V závere polčasu mohla Sevilla znížiť, no hlavičku Tanguya Nianzoua najprv vyrazil David de Gea a potom loptu na čiare odhlavičkoval Raphaël Varane. Manchester si strážil náskok až do záveru, keď však draho zaplatil za pasívnejší prístup. V 84. minúte tečoval Tyrell Malacia strieľanú prihrávku Jesusa Navasa do siete a v tretej minúte nastavenia zariadil remízu Youssef En-Nesyri.

Jesus Navas a Anthony Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Opäť so šťastím, keď si jeho center zrazil do brány Harry Maguire. Domáci dohrávali v oslabení, keďže v závere sa zranil Lisandro Martinez a tréner Erik ten Hag už predtým využil všetkých päť striedaní.

Duel Juventusu so Sportingom nebol bohatý na šance a v prvej polovici si vytvoril každý tím len po jednej väčšej, i keď aktívnejší boli hostia. V úvode druhého dejstva sa hra vyrovnala a domáci priaznivci sa dočkali v 73. minúte, keď po rohu dorazil loptu do siete Federico Gatti. Hostia v závere tlačili, ale vyrovnania sa nedočkali.

Bayer Leverkusen doma remizoval s Royalom Union Saint-Gilloise 1:1. Hostí poslal do vedenia v 51. minúte Victor Boniface technickou strelou k pravej žrdi, no v 82. vyrovnal Florian Wirtz.