Dunajská Streda pokračuje v honbe za titulom: Dimun zariadil obrat s oslabeným nováčikom

Hráči Dunajskej Stredy sa tešia z góluHráči Dunajskej Stredy sa tešia z gólu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v piatkovom zápase 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad FK Železiarne Podbrezová 2:1, keď v druhom polčase pri presilovke o jedného hráča otočili nepriaznivý stav stretnutia.

DAC má na čele tabuľky šesťbodový náskok pred Slovanom, ktorý má k dobru nedeľný duel s Bystricou.

Celý zápas sa hral v hustom daždi. Duel sa poriadne ani nezačal a Podbrezová už utíšila MOL Arénu. Ďatko poslal v 3. minúte výborný center do pokutového územia a Pavúk hlavou usmernil loptu do siete - 0:1.

Vyrovnať mohol Nebyla v 7. minúte, ale z desiatich metrov netrafil bránu. O dve minúty neskôr skóroval Káčer, no VAR odhalil ofsajd a gól neuznal. Dunajská Streda v prvej štvrťhodinke inkasovala, nedala dve tutovky, navyše prišla o zraneného Niarchosa. Blízko ku gólu bol v 34. minúte domáci Andzouana, ktorý strelou z 20 metrov trafil ľavú tyč. Druhý polčas začali šancou hostia, Ďatko z blízka prestrelil bránu.

V 49. minúte videl Faško za faul na Ramadana druhú žltú kartu a v zápase predčasne skončil. Domáci zapli na plné obrátky a vyrovnanie prišlo v 58. minúte, strelu Andzouanu Ludha ešte vyrazil, ale Dimun doklepol loptu do brány. Domáci sa ďalej tlačili dopredu a vyplatilo sa. Kalmár v 72. min sklepol loptu Dimunovi, ktorý z hranice šestnástky trafil do siete. Boli to jeho prvé presné zásahy v sezóne.

Fortuna liga, nadstavba 5. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (0:1)
Góly: 58. a 72. Dimun - 3. Pavúk. Rozhodovali: Smolák - Vorel, Ferenc, ŽK: 24. Paraj, 29. Š. Faško, 45.+ Bartoš, ČK: 49. Š. Faško, 5548 divákov.

FC DAC: Petráš - Pinto, Risvanis, Kružliak, Andzouana - Káčer, Dimun, Nebyla (61. Szánthó) - Blackman, Niarchos (16. Ramadan, 89. Mendez), Veselovský (61. Kalmár)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Bakaľa, Oravec - Ďatko (77. Kukoľ), Faško, Paraj, Grešák - Špyrka (62. Bariš), Kabongo (46. Sangare), Pavúk (77. Šikula)

hlasy po zápase:

Adrián Guľa, tréner DAC: "Kvalitný zápas na výborne pripravenej ploche, napriek počasiu. Fanúšikom ďakujem za podporu, dotlačili nás, aby sme otočili zápas. Ukázali sme mentalitu tímu. Vstup do zápasu nebol vydarený, rýchlo sme inkasovali. Tréner nás zaskočil dvoma krídelníkmi, vypojili aj náš pressing.

Po 25. minúte sme ukázali kvalitu a silu a ukázali sme, ako vieme reagovať na náročné situácie. Hrali sme bez útočníka, Kalmár sa vrátil po chorobe, chýbal Krstovič, zranil sa Niarchos. Každý hráč však cíti, že je potrebný. Keď nastúpili striedajúci hráči, priniesli kvalitu a prišlo cenné víťazstvo. Gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom."

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "V ťažkých podmienkach sme videli zaujímavý zápas. Vstúpili sme do neho výborne. Do 25. minúty sme hrali tak, ako sme plánovali. Potom sme záhadným spôsobom strácali lopty, nešli prihrávky a domáci sa dostali na koňa. V polčase sme si niečo povedali.

Druhý mal dva kľúčové momenty. Šanca na náš druhý gól na začiatku a vyrovnávajúci gól, ktorý sme dostali. Domáci svojou kvalitou dali dva góly a vyhrali. Potom sme už nemali náboj na to, aby sme so zápasom niečo urobili. Gratulujem domácim a my sa z toho zápasu chceme poučiť. Takéto stretnutia sú pre nás veľmi dôležité."

Viac o téme: Adrián Guľa FC DAC 1904 Dunajská Streda Milan Dimun FK Železiarne Podbrezová Roman Skuhravý