Bravó, Kaja, klobúk dole! Neuveriteľná bojovnosť a fenomenálny obrat, Slovensko stále žije

Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína SchmiedlováNa snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenské tenistky prehrávajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie-Jean Kingovej s Talianskom 1:2. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v úvodnej sobotňajšej dvojhre zdolala Jasmine Paoliniovú 6:1, 4:6, 6:4. V treťom sete otočila z 0:3.

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová urobila zmenu v nominácii a namiesto tímovej jednotky Martiny Trevisanovej postavila Paoliniovú. Tá mala v úvodnom geme k dispozícii dva brejkbaly, no Schmiedlová si podržala servis a dostala sa na koňa.

Od stavu 1:1 získala päť gemov za sebou a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Slovenky sa na rozdiel od piatkového zápasu proti Camile Giorgiovej dostávala do výmen, oveľa lepšie podávala a robila minimum nevynútených chýb.

V druhom dejstve Paoliniová pridala na agresivite a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Schmiedlová síce následne vyrovnala na 2:2, no koncovka patrila Talianke, ktorá za stavu 5:4 využila pri podaní súperky prvý setbal.

Paoliniová hrala v týchto fázach zápasu variabilne, jej údery mali ideálnu dĺžku. Talianka bola v laufe, na začiatku tretieho setu viedla 3:0 a 40:0 pri Schmiedlovej podaní. Slovenka však skvele zabojovala, v ďalších minútach otočila na 5:3 a zápas dotiahla do víťazného konca. V desiatom geme premenila vďaka esu hneď prvý mečbal.

"Som veľmi rada, že sa mi podarilo získať pre Slovensko bod. Bolo to pocitovo oveľa lepšie ako včera, dostávala som sa do výmen a viac som si verila. O zmene v talianskej nominácii som sa dozvedela hodinu pred zápasom. S Paoliniovou som mala veľmi negatívnu bilanciu 1:6, aj preto ju Talianky asi teraz nasadili. Veľmi ma teší, že v treťom sete som otočila z 0:3 a 0:40, takýto obrat sa mi podarí raz za rok," uviedla Schmiedlová.