Fanúšikovia slovenského tenisu na nohách! V Bratislave sa rysuje fenomenálny úspech

Na snímke slovenská tenistka Viktória Hrunčáková sa teší z výhry nad Taliankou Elisabettou CocciarettovouNa snímke slovenská tenistka Viktória Hrunčáková sa teší z výhry nad Taliankou Elisabettou Cocciarettovou Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenské tenistky hrajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie-Jean Kingovej s Talianskom po dvojhrách nerozhodne 2:2.

O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala Elisabettu Cocciarettovú 6:3 a 7:6 (2). O postupujúcom na finálový turnaj tak rozhodne až záverečná štvorhra.

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová urobila aj pred drohou sobotňajšou dvojhrou zmenu v nominácii. Namiesto Camily Giorgiovej, ktorá mala problémy s pravým kolenom, poslala na kurt Cociarettovú.

Talianska antukárka nedokázala vzdorovať Hrunčákovej, ktorá sa prezentovala agresívnym tenisom a počas celého zápasu výborne podávala. V prvom sete slovenská dvojka trikrát prelomila Cocciarettovej servis.

Na snímke talianska tenistka Galéria fotiek (18) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V druhom dejstve Talianka, ktorá vo svetovom rebríčku WTA figuruje na 51. mieste, zlepšila podanie. Dokázala držať s Hrunčákovou krok v dlhých výmenách a set dotiahla do tajbrejku, v ktorom však jasne dominovala Hrunčáková a za stavu 6:2 premenila druhý mečbal.

Slovensko tak malo pred štvorhrou šancu prvýkrát v histórii súťaže otočiť zápas, v ktorom po úvodnom dni prehrávalo 0:2.