Mimoriadny deň a sviatok tenisu: Súboj Slovenska s Talianskom sa zapíše do histórie

Na snímke slovenské tenistky Viktória Hrunčáková a Tereza Mihalíková počas rozhodujúcej štvorhry proti talianskym tenistkámNa snímke slovenské tenistky Viktória Hrunčáková a Tereza Mihalíková počas rozhodujúcej štvorhry proti talianskym tenistkám Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

Slovenský tandem začal dobre a po rýchlom brejku viedol 3:1. Talianky však vyrovnali na 3:3 a v koncovke setu slávili úspech, keď v desiatom geme po druhý raz zobrali Hrunčákovej podanie.

Líderkou talianskeho dua bola Trevisanová, ktorá robila Slovenkám problémy ľaváckym servisom a vo výmenách dokázala toho veľa vybehať.

Na snímke slovenské tenistky Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V druhom sete sa Hrunčáková s Mihalíkovou zlepšili na returne, za stavu 3:3 Talianky brejkli pri podaní Cocciarettovej a vynútili si rozhodujúce dejstvo.

V ňom vďaka brejku v Tildenovom geme odskočili súperkám na 5:3, no Talianky získali v ďalších minútach štyri gemy za sebou a postúpili na finálový turnaj. Vzájomnú bilanciu so Slovenkami upravili na 1:2. Slovenský tím čaká v septembri baráž o udržanie sa vo svetovej skupine.

 

 


kvalifikačný duel Pohára Billie-Jean Kingovej:
Slovensko - Taliansko 2:3
Anna Karolína Schmiedlová - Camila Giorgiová 2:6, 3:6
Viktória Hrunčáková - Martina Trevisanová 6:7 (9), 3:6
Anna Karolína Schmiedlová - Jasmine Paoliniová 6:1, 4:6, 6:4
Hrunčáková - Eliabetta Cocciarettová 6:3, 7:6 (2)
Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Trevisanová, cocciarettová 4:6, 6:4, 5:7

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Taliansko Slovensko Martina Trevisanová Viktória Hrunčáková Kužmová Tereza Mihalíková Eliabetta Cocciarettová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy