Vylepšili si osobné rekordy: Černý a Hačundová získali tituly na MSR v chôdzi v Banskej Bystrici

Dominik Černý získal titul na MSR v chôdzi na 20 km v B. BystriciDominik Černý získal titul na MSR v chôdzi na 20 km v B. Bystrici Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Dominik Černý a Ema Hačundová si odniesli titul majstra Slovenska z nedeľňajšieho národného šampionátu v chôdzi na 20 km v Banskej Bystrici. Obaja zvíťazili v nových osobných rekordoch.

V kategórii mužov štartovali iba dvaja pretekári. Úradujúci vicemajster na 35 km Černý profitoval z neúčasti obhajcu titulu Miroslava Úradníka, ktorého vyradilo svalové zranenie. Časom 1:23:51 h položil dobré základy aj smerom k účasti na OH 2024 v Paríži.

Dominik Černý získal titul Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V kategórii juniorov triumfoval na 10 km Filip Krestianko (44:08), ktorý si zabezpečil nomináciu na európsky šampionát tejto vekovej kategórie v Jeruzaleme. Medzi juniorkami zvíťazila vekom iba dorastenka Tamara Indrišková. Informácie priniesol web atletika.sk.

MSR v chôdzi na 20 km

muži: 1. Dominik Černý 1:23:51, 2. Michal Morvay (obaja ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 1:27:07, viac chodcov neštartovalo

ženy: 1. Ema Hačundová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 1:37:47, 2. Alžbeta Ragasová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 1:39:21, 2. Hana Burzalová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 1:41:10

Víťazka v kategórii žien Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Viac o téme: Dominik Černý Ema Hačundová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy