Slovenkám sa historický obrat nepodaril, im áno: Premiérovú účasť premenili na postup do finále!

Slovinská tenistka Tamara ZidanšekováSlovinská tenistka Tamara Zidanšeková Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

KOPER - Slovinským tenistkám sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Billie Jean King Cupu podaril ôsmy obrat zo stavu 0:2 na zápasy v histórii súťaže predtým známej ako Fed Cup. Na antuke v Kopere domáce tenistky porazili 3:2 Rumunsko a pri prvej účasti v kvalifikácii postúpili hneď do finále.

Slovinky prehrali obe piatkové dvojhry, ale Rumunkám sa posledný krok urobiť nepodarilo. Obrat dnes skompletizovali Kaja Juvanová s Tamarou Zidanšekovou, ktoré v rozhodujúcej štvorhre zdolali 4:6, 6:4, 6:2 Irinu Baraovú a Monicu Niculescuovú. Debl bol prerušený v sobotu v prvom sete kvôli dažďu a dohrával sa až dnes. Doteraz posledný comeback zo stavu 0:2 sa podaril v roku 2015 Francúzsku proti Taliansku.

Pred Slovinskom si postup na finálový turnaj zabezpečil český tím po výhre nad Ukrajinou, ďalej Francúzsko, USA, Nemecko, Taliansko, Kazachstan, Španielsko a Kanada. Deväť týchto krajín doplnia minuloročné finalistky Švajčiarsko a Austrália, ktoré mali účasť istú. Dvanásty tím dostane divokú kartu. Finálový turnaj sa bude hrať 7. až 12. novembra na doteraz neurčenom mieste.

Viac o téme: Slovinsko Rumunsko Tamara Zidanšeková Kaja Juvanová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Billie Jean King Cup
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy