VIDEO Ďalšiu cennú trofej mal na dosah: Finále v Monaku ponúklo parádnu trojsetovú drámu

Holger RuneHolger Rune Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MONTE CARLO - Ruský tenista Andrej Rubľov sa stal víťazom antukového turnaja ATP Masters 1000 v Monte Carle.

Piaty nasadený hráč zdolal v nedeľnom finále dvojhry turnajovú päťku Dána Holgera Runeho po trojsetovom boji 5:7, 6:2 a 7:5. V treťom sete pritom prehrával 0:3 i 1:4.

Rubľov získal svoj prvý titul z turnajov Masters 1000 a celkovo trinásty na hlavnom profesionálnom okruhu. Dosiahol tak najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére, predtým dvakrát neuspel vo finále podujatí Masters (v Monte Carle a Cincinnati v roku 2021).

"Neviem, čo k tomu povedať. Prehrávať 1:4 a 0:30 v treťom sete, odvrátiť brejkbal... myslel som si, že už nemám žiadnu šancu vyhrať tento zápas. No nejako sa mi to podarilo. V hĺbke duše som stále veril, že mám šancu otočiť to. Veril som a bojoval až do konca," povedal podľa AFP 25-ročný Rubľov, ktorý predviedol 33 víťazných úderov.

Ruský tenista Andrej Rubľov Galéria fotiek (9) Rubľov pózuje s trofejou Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

Devätnásťročnému Runemu nevyšiel útok na druhý titul z tisíckových turnajov, vlani triumfoval v Paríži, keď vo finále zdolal Srba Novaka Djokoviča.