Vémola po výhre o Kinclovi: Liberec videl aj jeden z najtrvrdších knokautov histórie Oktagonu

KO Strzelczyka Jorickovi MontagnacoviKO Strzelczyka Jorickovi Montagnacovi Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Oktagon MMA má za sebou v poradí 41. číslovaný turnaj, v ktorom nechýbal súboj o titul medzi uradujúcim šampiónom Jonasom Magardom a dočasným šampiónom bantamu Gustavom Lopezom. V tvrdom súboji nakoniec zvíťazil v druhom kole po 31-ich sekundách Jonas Magard z Dánska, ktorý bol považovaný za menšieho outsidera.

Prezývaný „Shark“ tak má za sebou prvú úspešnú ohajobu. V rámci galavečera fanúšikov organizácie rozhodne mimoriadne zaujímal ďalší súboj Karlosa Vémolu, ktorý podľa očakavání zdolal Al Matavaa z Americkej Samoy v prvom kole na submisiu. Matavao pritom v prvej päťminútovke párkrát Vémolu stihol ohroziť tvrdými údermi, čo šampión poloťažkej váhy nezabudol okomentovať smerom k najbližšiemu súperovi Patrikovi Kinclovi.

"Nemal som sa tak naháňať od prvej minúty. Lenže bojoval som po dlhšom čase a aréna bola hlučná. Keď ma potom trafil a trochu so mnou otriasol, prepol som na autopilota. Musím si na to dávať pozor, v O2 nemôžem spraviť to isté. Musím bojovať rozumnejšie, pretože Kincl ma nemôže poraziť. Som lepší v každom aspekte, no keď urobím chybu, dokáže ju potrestať," konštatoval Vémola na konto Patrika Kincla.

V Liberci sa nedarilo domácemu borcovi Danielovi Škvorovi, ktorý podľahol v prvom kole na submisiu skúsenému Angličanovi Danovi Vinnimu. Prezývaný „Král severu“ Jan Malach porazil v prvom kole na TKO Ebrahima Hosseinpoura.

Jediný slovenský zástupca Matyas Viszlay nestačil na Václava „Baba Jaga“ Mikuláška. No o najväčší highlight večera sa postaral vcelku nečakaným KO a triumfom nad Jorickom Montagnacom Mateusz Strzelczyk, ktorý uštedril Francúzovi jedno z najväčších knokautov histórie Oktagon MMA.

Viac o téme: Karlos Vémola Oktagon MMA Mateusz Strzelczyk Jonas Magard Gutavo Lopez
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/oktagonmma
  • Zdroj: Športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy