Košická aréna je o krok bližšie k dostavbe: Bude tam hrať reprezentácia už budúci rok?

Na snímke Košická futbalová aréna Na snímke Košická futbalová aréna Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - S dostavbou Košickej futbalovej arény sa začalo v pondelok. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

Práce majú pozostávať z montáže betónového skeletu tribún, oceľovej konštrukcie strechy a krytiny. Pribudnú aj spevnené plochy vnútornej promenády, oplotenie, brány a turnikety. Vo verejnom obstarávaní na dodávateľa severnej a južnej tribúny vrátane rohov uspela firma AVA-STAV. Stavebné práce pri dokončení štadióna budú stáť 5,86 milióna eur bez DPH.

V zmysle zmluvy by mali byť dokončené na jar budúceho roka. Kapacita hľadiska v KFA sa zvýši zo súčasných 5836 na 12.625 divákov.

Mesto pripomenulo, že na dokončenie KFA vláda v decembri 2021 schválila dotáciu vo výške štyroch miliónov eur. Okrem toho na ňu využijú aj finančné zdroje KFA z úveru vo výške 2,6 milióna eur, ktorý vlani v septembri schválili poslanci košického mestského zastupiteľstva.

Vizualizácia Košickej futbalovej arény Galéria fotiek (2) Vizualizácia Košickej futbalovej arény po kompletnej dostavbe Zdroj: kosice.sk

"KFA už v súčasnosti vyhovuje všetkým požiadavkám na to, aby sa tam mohli hrať duely v najvyššej slovenskej súťaži. S výnimkou kapacity, ktorá je predmetom aktuálnej dostavby, už aréna spĺňa aj požiadavky pre štadión IV. kategórie UEFA," dodáva magistrát s tým, že aj počas dostavby bude KFA ďalej fungovať len s minimálnymi bezpečnostnými obmedzeniami.

V najbližších mesiacoch má byť vyhlásené verejné obstarávanie aj na koncové zariadenia slaboprúdovej infraštruktúry KFA, ako sú napríklad zobrazovacie LED panely, kamery a podobne. Následne na štadión obstarajú sedadlá.

Predseda predstavenstva KFA a viceprimátor mesta Marcel Gibóda predpokladá, že po kompletnom dokončení štadióna by si na jeho trávniku mohla už v priebehu budúceho roka zahrať aj slovenská futbalová reprezentácia. O rok neskôr bude KFA hostiť zápasy majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov, ktoré sa uskutočnia na Slovensku.

Viac o téme: FC Košice
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy