Dôležitá správa pre Slovensko: FIFA rozhodla o novom dejisku futbalových MS do 20 rokov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/AP/Dita Alangkara

ZURYCH - Futbalové majstrovstvá sveta hráčov do dvadsať rokov bude na prelome mája a júna hostiť Argentína.

Nové dejisko finálového turnaja dnes oznámila medzinárodná federácia FIFA, ktorá na konci marca odobrala usporiadateľstvo Indonézii pre odpor konzervatívnych moslimov v hostiteľskej krajine proti účasti Izraela.

FIFA rozhodla o zrušení šampionátu v Indonézii 29. marca, Argentína sa o právo turnaj pre 24 tímov usporiadať prihlásila o deň neskôr na kongrese juhoamerickej konfederácie CONMEBOL. MS dvadsiatok, na ktorých sa predstaví aj Slovensko, je na programe od 20. mája do 11. júna. Oficiálny žreb sa uskutoční v piatok v Zürichu.

"Rád by som poďakoval argentínskemu futbalovému zväzu, jeho predsedovi Claudiovi Tapiovi i vládnym orgánom za ich odhodlanie usporiadať toto veľkolepé podujatie v takom krátkom termíne," uviedol predseda FIFA Gianni Infantino vo vyhlásení.

"To, že sa tento ročník odohrá v krajine, ktorá žije a dýcha futbalom, bude pre budúce hviezdy obrovskou inšpiráciou," dodal s odvolaním sa na stále neutíchajúce nadšenie, ktoré v Argentíne panuje po triumfe reprezentačného tímu okolo Lionela Messiho na svetovom šampionáte v Katare.

Argentína naposledy hostila majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v roku 2001, keď vyhrala štvrtý z rekordných šiestich titulov v tejto vekovej kategórii. Spoločne s Uruguajom, Čile a Paraguajom sa krajina uchádza aj o právo usporiadať svetový šampionát v roku 2030.

Viac o téme: FIFA Gianni Infantino Argentína Indonézia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy