V reprezentácii nemá miesto, Réwaya vytočili výroky: Hanba niektorým ľuďom!

Martin Réway z HK Grotto Spišská Nová Ves po skončení 7. zápasu semifinále play-off Tipos extraligy 2022/2023 medzi HKM Zvolen a HK Grotto Spišská Nová VesMartin Réway z HK Grotto Spišská Nová Ves po skončení 7. zápasu semifinále play-off Tipos extraligy 2022/2023 medzi HKM Zvolen a HK Grotto Spišská Nová Ves Zdroj: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA - Martin Réway má za sebou vydarenú vyraďovaciu časť Tipos extraligy. Aj vďaka jeho výkonom a dvanástim kanadským bodom (3+9) Spišská Nová Ves postúpila až do semifinále a bola krôčik od senzačného boja o titul.

Forma dvadsaťosemročného hokejistu rezonovala natoľko, že mnohí fanúšikovia i odborníci začali vo veľkom špekulovať, či si nezaslúži miesto v národnom tíme v príprave na májový svetový šampionát. Niektorí by rodáka z Prahy radi opäť videli v drese s dvojkrížom na hrudi, iní nechceli o jeho návrate do reprezentácie ani počuť.

K odporcom nominácie šikovného útočníka patril aj bývalý obranca a v súčasnosti expert RTVS Boris Valábik. Podľa neho Réwayovi chýba vyrovnanosť výkonov a rýchlosť, ktorá je alfou a omegou herného štýlu reprezentačného kormidelníka Craiga Ramsayho.  

"Podľa mňa nepatrí do reprezentácie. Dvanásť bodov v šiestich zápasoch znie lákavo, ale ak si povieme, že v ďalších ôsmich zápasoch v play-off nebodoval, tak to je vec, ktorá sa týka konzistentnosti.

Od ofenzívnych hráčov sa vyžaduje, aby zápas čo zápas dávali góly a takto pomáhali mužstvu. Réway nepomôže tímu v oslabení, ani v defenzíve. Ďalšia vec je rýchlosť. Nie je extra rýchly korčuliar. Je rozdiel v rýchlosti na medzinárodnej úrovni a v našej lige. 

Reprezentačný dres mu prajem, ale momentálne ho v ňom nevidím. A ešte jedna vec – rýchlosť rozhodovania. Martin vie vymyslieť skvelé veci či geniálnu prihrávku, ale potrebuje na to čas. To by však na medzinárodnej úrovni nemal," vyjadril svoj názor Valábik. 

Martin Réway v drese Galéria fotiek (2) Martin Réway Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Po dvoch tesných triumfoch vo Švajčiarsku čaká náš národný tím niekoľko tréningových jednotiek na zimnom štadióne v Bratislave. Vo štvrtok a o deň neskôr odohráme dva duely v Ostrave proti rivalovi z Česka. 

Martina Réwaya by ste hľadali v nominácii márne. 

"Každý reprezentant je nositeľom nejakého kódexu, je vzorom pre mládež. Tým som povedal všetko," vysvetlil absenciu kapitána bronzového tímu do 20 rokov z MSJ 2015 asistent trénera Peter Frühauf.

Alkohol a drogy? To už je priveľa

V posledných dňoch bolo meno jedného z najtalentovanejších hráčov spod Tatier prepierané snáď každý deň. Réway je sklamaný, že sa o ňom šíria klamlivé informácie, a preto sa rozhodol reagovať na aktuálne témy prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

"Dnes som si prečítal rozhovor o mojej "životospráve" a je pre mňa veľkým sklamaním, že kompetentní ľudia využívajú falošné informácie, od kto vie koho. Pre budúcnosť, o charaktere a životospráve, sa pýtajte niekoho, s kým trávim najviac času, a to sú spoluhráči. Hanba niektorým ľuďom. Česť výnimkám.

Človek sa snaží napraviť svoju reputáciu niekoľko rokov a potom príde nejaký expert, ktorý všade bol a všetko vie a tisíce ľudí ho počúvajú. Každý máme svoje chyby, ja nie som výnimka. Ale aby som počúval tieto reči o alkohole, drogách a ktovie o čom ešte. To už je priveľa.

Uvedomte si ľudia, že vaše názory čítajú mladí chlapci, moja rodina, tak pokiaľ nemáte informácie overené, vážte slová. Hanba, že takí ľudia majú robotu a môžu si odôvodniť, čo len chcú, ako chcú, a bez následkov," uviedol Martin Réway.

Viac o téme: Boris Valábik Martin Réway Peter Frühauf HK GROTTO Spišská Nová Ves
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy