VIDEO Ničota na východe? Ale kdeže, máme sa na čo tešiť... Aha, čo vyrastie v Košiciach

Na snímke zľava riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan, prezident SOŠV Anton Siekel, primátor masta Košice Jaroslav Polaček, náNa snímke zľava riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan, prezident SOŠV Anton Siekel, primátor masta Košice Jaroslav Polaček, ná Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

KOŠICE - Národné olympijské centrum plaveckých športov (NOCKE) by malo vyrásť v Košiciach do januára 2025.

Plány na rekonštrukciu krytej Mestskej krytej plavárne a obľúbeného kúpaliska Červená hviezda predstavili zástupcovia mesta Košice, Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) i Slovenskej plaveckej federácie na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Projekt má ambície presiahnuť hranice regiónu i štátu. Mal by byť dejiskom súťaží v plávaní, vodnom póle a synchronizovanom plávaní. "NOCKE poskytne plavcom a vodným pólistom vyšší komfort a lepšie zázemie. Navyše sa môže stať vzorom v udržateľnosti, keďže sa zvýši jeho energetická efektivita," uviedol prezident SOŠV Anton Siekel.

"Veľmi sa teším z iniciatívy mesta Košice, takto kvalitne spravená prezentácia a argumenty sa nerodia zo dňa na deň. Dnes tak môžeme prezentovať súčasný stav tohto projektu," ocenil Siekel predstaviteľov východoslovenského mesta.

Kompetentní chcú začať s rekonštrukciou v júli tohto roka, podľa košického primátora Jaroslava Polačeka už je vydané stavebné povolenie a hotové projekty. Verí, že tento mesiac by mohlo byť dokončené aj verejné obstarávanie.

"Som hrdý na to, že sa nám po dlhých mesiacoch príprav a rokovaní podarilo získať podporu našich partnerov. Pokračujeme tak v úspešnom projekte Reštartu športu v Košiciach. Chcem sa poďakovať vedeniu SOŠV, Fondu na podporu športu, SPF a Ministerstvu školstva za ich podporu tomuto projektu, ktorý získal štatút Športovej infraštruktúry národného významu," povedal Polaček.  

Na snímke prezident SOŠV Galéria fotiek (4) Prezident SOŠV Anton Siekel Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Za myšlienkou vybudovania olympijského centra práve v Košiciach stál od začiatku aj prezident SPF Ivan Šulek. "Spolu s prezidentom SOŠV a košickým primátorom sme mali jasný cieľ vytvoriť zo súčasnej plavárne moderné centrum spĺňajúci kritéria  Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA), kde sa budú môcť organizovať medzinárodné súťaže. Verím že sa projekt podarí dotiahnuť do úspešného konca," povedal Šulek.

Predpokladaná hodnota rekonštrukcie je 17,5 milióna eur bez DPH a hlavným investorom bude mestský podnik Tepelné hospodárstvo. Ten prevádzkuje plaváreň aj kúpalisko od roku 2021. Výstavba by mala trvať 18 mesiacov a počíta aj so skvalitnením podmienok pre rekreačných plavcov. Súčasná plaváreň zavrie svoje brány 30. júna.

Viac o téme: Košice Národné olympijské centrum plaveckých športov
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy