VIDEO Prekvapený Nadal si povzdychol a oznámil zlú správu: Realita je taká, že...

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: Reprofoto - Twitter/Rafa Nadal

MADRID - Po januárovom zranení bedra španielsky tenista Rafael Nadal odriekol kvôli pretrvávajúcim problémom ďalší turnaj a nepredstaví sa ani budúci týždeň na Masters v Madride, ktoré päťkrát vyhral.

Napriek pôvodným prognózam, že bude pauzovať dva mesiace, musel opäť zmeniť plány. Roland Garros sa začne za päť týždňov 28. mája, tridsaťšesťročný Nadal na ňom triumfoval štrnásťkrát, naposledy vlani.

Španielsky antukár dohrával s bolesťami bedra v polovici januára Australian Open. "Pôvodne to malo byť šesť až osem týždňov na zotavenie, ale už sme v štrnástom týždni," povzdychol si dnes Nadal na sociálnych sieťach.

Počas nútenej pauzy musel vynechať aj obľúbené antukové turnaje v Monte Carle a Barcelone, kde je zhodne rekordérom v počte získaných trofejí. "Realita je taká, že sme v situácii, ktorú sme nečakali. Dodržali sme všetky lekárske postupy, ale vývoj nie je taký, ako nám hovorili. Som v zložitej situácii," ľutoval majiteľ 22 grandslamových titulov. O rekord sa delí s Novakom Djokovičom.

Napriek tomu Nadal stále dúfa, že pre parížsky grandslam, ktorý sa začne 28. mája, bude fit. Ale zdravie mu nepraje.

"Týždne plynú a zranenie sa stále nezahojilo. Skúsil som trénovať, ale pred pár dňami sme museli plán zmeniť a pripraviť ďalšiu liečbu. Uvidíme," dodal Nadal, ktorý tento rok odohral len štyri zápasy, z toho jediný víťazne. Vo svetovom rebríčku sa prepadol na 14. miesto. Po Madride bude ďalší turnaj v Ríme.

Viac o téme: Rafael Nadal ATP Masters 1000 v Madride
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Rafa Nadal
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy