VIDEO Sagan po tvrdom páde tam, kde to miluje: Hľa, kam zavialo nášho dvojkolesového kráľa

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

ŽILINA - Peter Sagan vo svojej rozlúčkovej sezóne s cestnou cyklistikou nezažíva práve najvydarenejšie obdobie, už teraz sa ale začína postupne pripravovať na ďalšiu etapu svojej kariéry.

Pred dvoma týždňami utrpel Sagan menšie poranenia a otras mozgu po ťažkom páde na klasike Paríž - Roubaix. Načerpať silu na zvyšok sezóny následne prišiel aj do rodnej Žiliny, kde jeho kamaráti Michael Kolář a Martin Knapec vybudovali nový bike park.

"Žilina OKO Trails je miesto, o ktorom som ako ako dieťa len sníval, že budem mať blízko svojho domova! S Michalom sme spolu vyrastali na horských bicykloch v Žiline a dlhé roky sme spoločne jazdili ako tímoví kolegovia. 

Pomohol mi vyhrať niekoľko významných pretekov v mojej kariére a teraz je späť v horských bicykloch v takom štýle, ako žiadny iný "cesťák", ktorého poznám!," napísal Sagan na svojom Instagrame.

 

Sagan už na začiatku roka potvrdil, že po roku 2023 nebude ďalej pokračovať vo WorldTour a bude sa pripravovať na OH 2024 v Paríži, kde chce štartovať v horskej cyklistike. V Žiline tak zrejme bude podstatne častejšie ako doteraz.

"Jazdil som s kamarátmi naplno a nemôžem sa dočkať, kedy si zajazdím znova, sú jednými z najrýchlejších enduro jazdcov na Slovensku, takže nie je ľahké s nimi držať krok, ale určite mi to pomáha. Čoskoro sa do toho dostanem.

Ďakujem za ukážku bikeparku. Som veľmi rád, že vidím, že tvrdá práca a odhodlanie sa začínajú prejavovať, výsledkom čoho je, že Žilina má konečne svoj prvý oficiálny mtb trail park a vôbec prvé legálne traily!

Teraz majú cyklisti v Žiline oveľa lepšiu/väčšiu infraštruktúru a mesto sa stáva jedným z najlepších miest na jazdu na horských bicykloch v strednej Európe!," doplnil trojnásobný majster sveta.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Peter Sagan Cz/Sk
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá