Real Madrid zatlačil na Barcelonu, zelené andalúzske sny o Lige majstrov dostali trhlinu

Eder Militao a Marco Asensio oslavujú gólEder Militao a Marco Asensio oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid po postupe do semifinále Ligy majstrov uspeli aj v španielskej lige, po výhre nad Celtou Vigo 2:0 sa priblížili na osem bodov vedúcej Barcelone, ktorá sa v nedeľu stretne s Atléticom Madrid.

Futbalisti Betisu Sevilla podľahli v španielskej lige na ihrisku Osasuny 2:3 a utrpeli ďalšiu stratu v boji o účasť v Lige majstrov. Po tretej porážke z posledných štyroch zápasov strácajú na piate miesto šesť bodov na štvrtý San Sebastian, ktorý obrátil zápas s Vallecanom a vyhral 2:1.

V bojoch o európske poháre je stále Bilbao, ktoré zvíťazilo 2:1 nad sedemnástou Almeriou a zo siedmeho miesta stráca na piaty Betis dva body. K záchrane sa priblíži Valladolid, ktorý porazil Gironu 1:0.

Real Madrid rozhodol zápas s dvanástou Celtou v závere prvého a v úvode druhého polčasu. V 43. minúte sa razantnou strelou presadil Asensio, španielsky útočník potom asistoval pri druhom góle, keď centrom našiel Militaa, ktorý hlavičkou potvrdil výhru domácich.

Asensio zažíva vydarenú druhú polovičku sezóny, v roku 2023 strelil osem gólov a na štyri prihral. Celta je po štyroch zápasoch bez výhry na 12. mieste v neúplnej tabuľke.

Viac o téme: Real Madrid Athletic Club CA Osasuna Celta Vigo Betis Sevilla UD Almería