V drese Českých Budějovic Čmelík doslova hviezdil, gólovo sa presadil aj Tupta

Lukáš ČmelíkLukáš Čmelík Zdroj: Profimedia.sk

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Futbalisti SK Dynamo Č. Budějovice zvíťazili v nedeľnom zápase 28. kola českej ligy nad FK Jablonec hladko 5:1. Slovenský stredopoliar Lukáš Čmelík strelil v nadstavenom čase prvého polčasu tretí gól domácich a zaznamenal aj dve asistencie.

Futbalisti FC Viktoria Plzeň triumfovali v nedeľnom zápase 28. kola českej ligy nad FC Trinity Zlín 4:0. Domáci potvrdili tretie miesto v tabuľke a na prvú Slaviu Praha strácajú šesť bodov. Hostia sú na poslednej 16. priečke.

Česká liga - 28. kolo:
FC Viktoria Plzeň - FC Trinity Zlín 4:0 (1:0)
Góly: 4. Hejda, 49. a 57. Vlkanova, 86. Chorý
/E. Jirka hral do 46. minúty, brankár Marián Tvrdoň bol na lavičke - M. Rakovan chytal celý zápas, M. Hlinka hral celý zápas/

FC Slovan Liberec - FC Zbrojovka Brno 3:1 (3:0)
Góly: 23. a 34. Frýdek, 29. TUPTA - 89. Rondič (vlastný)
/Tupta hral do 65. minúty, K. Mészáros bol na lavičke (obaja Liberec)/

SK Dynamo Č. Budějovice - FK Jablonec 5:1 (3:0)
Góly: 18. Hora, 21. Havel, 45.+2 ČMELÍK, 53. Čoudek, 70. Adediran – 59. Souček
/L. Čmelík hral od 83. minúty, M. Králik do 71. min, B. Sluka nastúpil v 71. min, D. Šípoš a L. Skovajsa boli na lavičke náhradníkov - J. Považanec hral do 46. minúty, J. Surovčík bol na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: FC Slovan Liberec FC Zbrojovka Brno SK Dynamo České Budějovice Ľubomír Tupta Lukáš Čmelík FK Jablonec