Obrovský šok pre všetkých: Najväčšia hviezda Svetového pohára opúšťa reprezentáciu

Johannes Hösflot Klaebo s trefejou pre víťaza celkového poradia Svetového pohára v bežeckom lyžovaníJohannes Hösflot Klaebo s trefejou pre víťaza celkového poradia Svetového pohára v bežeckom lyžovaní Zdroj: SITA/AP/Antti H'm'l'inen/Lehtikuva

OSLO - Najväčšia súčasná hviezda bežeckého lyžovania Johannes Hösflot Klaebo opustil nórsku reprezentáciu.

Vo vyhlásení uviedol, že národný zväz vďaka tomu ušetrí a bude mať viac peňazí na ostatných pretekárov. Ak by päťnásobný olympijský víťaz a deväťnásobný majster sveta nebol členom národného tímu, nemohol by štartovať vo Svetovom pohári, ktorý tento rok štvrtýkrát ovládol.

Podľa Verdens Gang má nórsky lyžiarsky zväz finančné ťažkosti a čakajú ho citeľné škrty v rozpočte.

"Vďaka môjmu odchodu môže zväz znížiť náklady a poskytnúť viac peňazí iným lyžiarom. Nemusí platiť ani moje vysokohorské sústredenia. Mal som zlý pocit z toho, ako sa s niektorými mojimi kolegami zaobchádzalo. Zostanem s ostatnými reprezentantmi v úzkom kontakte, aj keď už v tíme nebudem," uviedol dvadsaťšesťročný Klaebo.

Šéf nórskych bežcov na lyžiach Espen Bjervig povedal, že zväz Klaebovo rozhodnutie rešpektuje, ale dúfa v jeho návrat. "Johannes sa už skôr verejne vyjadril, že by mohol z reprezentácie odísť. Súčasne treba povedať, že sme ho, samozrejme, v tíme chceli. Snažili sme sa pre neho urobiť pred novou sezónou maximum," uviedol Bjervig v tlačovej správe.

"Pre mňa to nie je prekvapenie, viselo to vo vzduchu," reagovala na Klaebov odchod bývalá nórska hviezda Therese Johaugová.

Viac o téme: Nórsko Johannes Hösflot Kläebo
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/johanneshk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy