Chlapče, ty môžeš rozdávať motiváciu: Rozhodnutie medailistu z OH poteší celú biatlonovú rodinu

Simon EderSimon Eder Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

VIEDEŇ - Rakúsky biatlonista Simon Eder bude v 40 rokoch pokračovať v kariére. Rodák z Zell am See má naďalej motiváciu útočiť na popredné priečky. Povedal to v rozhovore na webe Laola 1.

"Koniec kariéry sa blíži, to je jasné. V budúcej sezóne by som ale rád dokázal ešte viac," uviedol Eder.

Dvojnásobný medailista z olympijských hier a päťnásobný medailista z majstrovstiev sveta obsadil v uplynulej sezóne Svetového pohára 18. miesto a bol najlepšie hodnoteným Rakúšanom. O deväť rokov mladší David Komatz skončil vinou zdravotných ťažkostí na 33. mieste.

Eder oslávi vo februári 2024 41. narodeniny a môže vyrovnať svojho otca Alfreda, ktorý do tohto veku tiež pretekal. Má šancu stať sa po Nórovi Ole Einarovi Björndalenovi druhým najstarším pretekárom, ktorý by sa prebojoval na stupne víťazov.

Rakúsky veterán, ktorý je známy rýchlou streľbou, sa pripravuje aj na trénerskú kariéru. "Myslím, že všetko ide týmto smerom," dodal Eder.

Viac o téme: Simon Eder