VIDEO Najprv gólová paráda a potom... Róbert Mak bude chcieť na tento zápas zabudnúť

Robert Mak v drese austrálskeho SydneyRobert Mak v drese austrálskeho Sydney Zdroj: Profimedia

SYDNEY - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak sa podieľal gólom na triumfe FC Sydney v pondelkovom dueli 25. kola najvyššej austrálskej súťaže.

Jeho tím zvíťazil na ihrisku Brisbane Roar 2:0, keď Mak v 34. minúte otvoril skóre stretnutia. Krátko pred koncom prvého polčasu však musel striedať pre problémy s lýtkovým svalom. Po prestávke pridali hostia druhý gól, jeho autorom bol Angličan Adam Le Fondre.

Po 24 tohtosezónnych vystúpeniach v austrálskej A-League má 32-ročný slovenský krídelník na konte deväť gólov. Jeho Sydney figuruje s 35 bodmi na 5. mieste v tabuľke, ktoré zaručuje postup do play off. Suverénny líder súťaže Melbourne City nazbieral 52 bodov.

Viac o téme: Róbert Mak Sydney FC