Kruté, ale pravdivé slová o Rafovi Nadalovi: Strýko Toni to povedal skutočne narovinu

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Mark Baker

MALLORCA/PARÍŽ - Španielsky tenista Rafael Nadal, ktorý sa zotavuje zo zranenia bedrového kĺbu, by mohol stihnúť štart na tohtoročnom Roland Garros (28. mája - 11. júna).

Jeho strýko a bývalý dlhoročný tréner Toni Nadal verí, že rekordný štrnásťnásobný šampión z parížskej antuky sa predstaví na grandslamovom turnaji vo francúzskej metropole, i keď zrejme nebude v optimálnej forme.

"Rafa sa stále zotavuje zo zranenia. Myslím si, že už nebude dlho trvať, kým začne opäť súťažiť," uviedol Toni Nadal pre španielsku televíziu TVE a dodal: "Samozrejme, nemôžeme si klamať - do Paríža pricestuje bez dobrej prípravy. Od 10. januára neodohral ani jeden zápas."

Rafael Nadal minulý týždeň oznámil, že po odhlásení sa z turnajov v Monte Carle a Barcelone musí odvolať aj svoju účasť na tohtotýždňovom podujatí v Madride. Jeho zdravotné problémy vyvolávajú obavy, či sa bude môcť v máji zúčastniť na Roland Garros.

Tridsaťšesťročný Španiel si zranil ohýbač bedrového kĺbu počas zápasu s Američanom Mackenziem McDonaldom v 2. kole Australian Open a od januára preto neodohral žiadny súťažný zápas. Pôvodne mala liečba trvať maximálne dva mesiace, ale situácia sa skomplikovala. Musel tak vyskúšať iný druh liečby, informovala agentúra AFP.

Viac o téme: Rafael Nadal Toni Nadal French Open 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy