Z výkonu Tottenhamu štípali aj oči: Ak ste vydržali s nami aj tento debakel, odmeníme vás

Totálne zničení hráči Tottenhamu v zápase proti NewcastluTotálne zničení hráči Tottenhamu v zápase proti Newcastlu Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa rozhodli preplatiť svojim fanúšikom vstupenky z nedeľného zápasu 32. kola anglickej Premier League na ihrisku Newcastlu United, kde Spurs prehrali vysoko 1:6. Zároveň sa verejne ospravedlnili za predvedený výkon.

"Kohúti" nezachytili úvod stretnutia a už po úvodných 21 minútach prehrávali 0:5. Slovenský brankár Martin Dúbravka sledoval kanonádu z lavičky náhradníkov víťazného tímu. Po debakli skončil na striedačke Tottenhamu dočasný tréner Cristian Stellini.

Prehra bola pre hostí o to nepríjemnejšia, že prišla od priameho konkurenta v boji o miestenku do Ligy majstrov. Newcastlu patrí so ziskom 59 bodov tretia priečka v tabuľke, rovnaký počet bodov má aj štvrtý Manchester United. Piaty Tottenham zaostáva za touto dvojicou o šesť bodov, no v porovnaní s "magpies" odohral o zápas viac.

Slová po takomto výkone nestačia

"Ako hráči plne chápeme vašu frustráciu, váš hnev. Bol to nedostatočný výkon," uviedli hráči londýnskeho tímu v klubovom vyhlásení.

"Vieme, že slová po takomto výkone nestačia, no verte nám, takéto prehry nás bolia. Ceníme si vašu podporu, či už doma alebo na štadiónoch súperov, a preto by sme radi odškodnili fanúšikov. Rozhodli sme sa im preplatiť vstupenky na St. James' Park.

Vieme, že tento náš krok nezmení, čo sa stalo v nedeľu, no verte, že urobíme všetko pre to, aby sme v najbližšom zápase vo štvrtok proti Manchestru United veci napravili. Vaša podpora znamená pre nás všetko."

Kapitán tímu Hugo Lloris sa už v pozápasovom rozhovore ospravedlnil fanúšikom Tottenhamu za "trápnu prehru". Podľa francúzskeho brankára "chýbala jeho mužstvu hrdosť". Stelliniho nahradil na poste jeho doterajší asistent Ryan Mason.

Viac o téme: Newcastle United Tottenham Hotspur
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy