Veľký deň pre českú cyklistiku: Černý sa vo Švajčiarsku obliekol do žltého dresu

Český cyklista Josef Černý vyhral utorkový prológ pretekov Okolo RomandieČeský cyklista Josef Černý vyhral utorkový prológ pretekov Okolo Romandie Zdroj: SITA/AP/Valentin Flauraud/Keystone

PORT-VALAIS - Český cyklista Josef Černý vyhral utorkový prológ pretekov Okolo Romandie. V časovke jednotlivcov na 6,82 km v okolí mesta Port-Valais triumfoval časom sedem minút a 25 sekúnd.

Jazdec tímu Soudal Quick-Step a vlaňajší víťaz Okolo Slovenska zdolal o 29 stotín majstra sveta Nóra Tobiasa Fossa (Jumbo-Visma). Tretí skončil Černého tímový kolega Francúz Rémi Cavagna, ktorý zaostal presne o sekundu.

Pôvodne sa mal v šesťdňových pretekoch vo Švajčiarsku predstaviť aj Martin Svrček. Ako informoval portál cycling-info.sk, slovenský jazdec napokon s tímom usúdil, že potrebuje dlhší oddych, respektíve systematický tréning pred ďalšou fázou sezóny. V stredu pokračuje podujatie 1. etapou z mesta Crissier do Vellée de Joux (170,9 km).

Okolo Romandie - prológ (Port-Valais, 6,82 km):
1. Josef Černý (ČR/Soudal Quick-Step) 7:25 min., 2. Tobias Foss (Nór./Jumbo-Visma), 3. Rémi Cavagna (Fr./Soudal Quick-Step) obaja +1 s, 4. Nico Denz (Nem./Bora-Hansgrohe) +4, 5. Joel Suter (Švaj./Tudor Pro Cycling Team) +5, 6. Ethan Hayter (V.Brit./Ineos Grenadiers) +5

Viac o téme: Okolo Romandie Josef Černý