VIDEO Dámy a páni, toto je play-off NHL: Dôkaz, že góly sa nestrieľajú iba hokejkou

Play-off bolí, čo vám máme hovoriť? Svoje vie o tom aj Zach HymanPlay-off bolí, čo vám máme hovoriť? Svoje vie o tom aj Zach Hyman Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Jason Franson

EDMONTON - Nočné zápasy zámorskej NHL priniesli až dva góly, ktoré padli po zásahu puku do úst. Netradičným spôsobom skóroval útočník Edmontonu Zach Hyman, ktorý tečoval strelu obrancu Evana Boucharda.

Z odrazu puku vyťažil aj Brock Nelson z NY Islanders, keď skóroval po tom, čo puk zasiahol tvár brániaceho Sebastiana Aha z Caroliny.

Na Hymanov gól na sociálnych sieťach reagovalo viacero fanúšikov a osobností z hokejového prostredia. Podľa bývalého hráča Edmontonu Lukea Gazdica išlo o kuriózny, no príkladný symbol vyraďovacích bojov: "Dámy a páni, toto je play-off," uviedol Gazdic na twitteri.

Hyman kurióznym gólom zvýšil náskok Edmontonu nad Los Angeles na priebežných 5:2, keď v 36. minúte využil presilovku. Puk ho zasiahol po tom, čo sa snažil odvrátiť tvár od strely Boucharda. "Nebolo to úplne príjemné, ale je to v poriadku. Takúto výmenu rád absolvujem každý deň," povedal Hyman s úsmevom. Jeho tím napokon triumfoval 6:3 a vo štvrťfinále Západnej konferencie sa dostal do vedenia 3:2.

Hymanov gól prišiel niekoľko hodín po tom, čo kuriózne skóroval aj útočník New Yorku Islanders Brock Nelson. V 24. minúte zápasu na ľade Caroliny trafil puk z hokejky Pierrea Engvalla tvár útočníka domácich Aha, od ktorého sa odrazil pred Nelsona, ktorý zblízka upravil na priebežných 0:2.

Zaujímavé je, že práve Nelson nastúpil s tvárovým krytom. Islanders napokon zvíťazili 3:2 a stav štvrťfinálovej série Východnej konferencie znížili na 2:3 na zápasy.

Viac o téme: Edmonton Oilers Zach Hyman