VIDEO Z Federerovej ríše prišli perfektné novinky: Roger, tešíme sa spolu s tebou!

Bývalý švajčiarsky tenista Roger FedererBývalý švajčiarsky tenista Roger Federer Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA – Londýn, Church Road. The All England Lawn Tennis and Croquet Club. Najslávnejší grandslam. Turnaj turnajov. Posvätná wimbledonská tráva. Obývačka Rogera Federera.

Zrejme najpopulárnejší tenista všetkých čias zavesil raketu na klinec koncom septembra na londýnskom Laver Cupe. Odvtedy nenavštívil ako hosť žiaden turnaj. To by sa ale malo čoskoro zmeniť.

Už dlhší čas sa špekuluje, že štyridsaťjedenročný Bazilejčan sa môže vrátiť na scénu svojich najslávnejších triumfov (osem z dvadsiatich grandslamových titulov získal práve vo Wimbledone) do All England Clubu v úlohe komentátora či pundita britskej televízie BBC, čo zatiaľ žiadna zo zainteresovaných strán nepotvrdila ani nevyvrátila.

Výbornou správou je, že predsa len už dnes sa môžeme tešiť na "Fedexov" návrat na ikonickú wimbledonskú pôdu. Podrobnosti v tejto chvíli nie sú jasné, ale predseda The All England Lawn Tennis Club (AELTC) Ian Hewitt na utorkovej tlačovej konferencii potvrdil, že počas tohtoročného turnaja plánujú organizátori osláviť Federerovu fenomenálnu kariéru.

"Roger je mimoriadny šampión. Máme veľmi blízky vzťah. S potešením môžem oznámiť, že príde ako náš doživotný člen. Je veľmi vítaný kedykoľvek. A áno, jeho úspechy budeme v pravý čas oslavovať vhodným wimbledonským spôsobom. Podrobnosti upresníme neskôr," načrtol Hewitt.

Ak si odmyslíme lavercupovú rozlúčku, naposledy sa v súťažnom kolotoči predstavil práve na zelených kurtoch All England Clubu, kde predvlani nestačil vo štvrťfinále dvojhry na Poliaka Huberta Hurkacza. Na centrálnom kurte sa pravdepodobne najlepší hráč histórie na tráve objavil aj minulý rok v rámci programu k storočnici najprestížnejšieho turnaja vo svete tenisu.

Jedno je isté. Nech už sa švajčiarsky maestro vráti v akejkoľvek podobe – ako komentátor, pundit či čestný hosť – fanúšikovia ho privítajú tým najvrúcnejším možným spôsobom. Presne tak, ako si zaslúži.

Viac o téme: Roger Federer Wimbledon
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • VIDEO: Twitter/Mirror Sport
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy