VIDEO Mladé pušky sa smiali od ucha k uchu: Úspech nikdy neomrzí, nech žije majster!

Hráčky VK Slávia EU Bratislava Radka Hašková, Michaela Páneková a Karolína Cibulová oslavujú s medailami zisk majstrovského tituluHráčky VK Slávia EU Bratislava Radka Hašková, Michaela Páneková a Karolína Cibulová oslavujú s medailami zisk majstrovského titulu Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava získali štvrtý majstrovský titul za sebou a celkovo svoj 21.

Vo finále Niké extraligy žien si poradili s VKP Bratislava 3:0 na zápasy a ako prvé sa zapíšu na putovnú trofej, Pohár Hildy Mazúrovej. Družstvo Hit UCM Trnava sa dočkalo bronzových medailí, ktoré sú najväčší úspech v klubovej histórii.

Slávistky zvládli tretí finálový zápas bez straty setu, no prvé dve stretnutia boli vyrovnanejšie. V prvom prehrali hráčky VKP 1:3, druhý bol ešte napínavejší. Družstvo Pavla Bernátha viedlo 1:0 aj 2:1, no napokon prehralo v päťsetovej dráme. Podľa kouča rozhodla momentálna forma.

"Ich hráčky sa na finále pripravili veľmi dobre a musíme im blahoželať. Nám nezostáva nič iné, len pokorne pracovať ďalej a v budúcej sezóne sa snažiť náš výsledok ešte vylepšiť," povedal tréner Bernáth podľa svf.sk.

Sezóna podľa predstáv

Družstvo Michala Matušova neprehralo sériu uplynulých päť sezón (v roku 2020 sa ročník pre pandémiu koronavírusu nedohral).

"Vedeli sme, že táto séria bude náročná. Prvé dva zápasy boli náročnejšie, výsledok tretieho vyzerá hladko, ale po mentálnej stránke bol práve tento duel najťažší. Posledný krok býva najťažší, čo sa aj potvrdilo.

Našou najlepšou hráčkou zápasu bola kapitánka Ema Magdinová, ktorá si to zaslúžila za svoje výkony počas celej série. Je dosť možné, že tento duel bol pre mňa pre nasledujúci ročník alebo dvojročník nateraz posledným na slovenských palubovkách," zhodnotil Matušov po sérii.

Podľa kapitánky Emy Magdinovej dopadla sezóny Slávie podľa predstáv: "Mrzí nás, že sme zakopli vo finále Slovenského pohára. To bolo ovplyvnené aj zdravotným stavom, ale ročníku sme dali zlatú bodku a to nás teší. Kľúčom k úspechu bol náš servis a hráčky z lavičky. Bolo náročné získať tento titul, keďže máme mladučký tím."

Historická medaila pre Trnavu

Trnavčanky získali prvýkrát v histórii medailu. V sérii o 3. miesto boli ich súperkami hráčky VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré obhajovali bronz z minulej sezóny. Prvé dva zápasy sa rozhodli až v piatich setoch, no oba zvládol lepšie vyššie postavený tím po základnej časti. Družstvo Rastislava Filípeka potom zvládlo aj tretí duel po výsledku 3:1.

"Neskutočne sa tešíme, zápas opäť nebol ľahký. Novomešťanky hrali opäť na hranici rizika, trošku zmenili spôsob v treťom sete, ale našťastie sme si s tým poradili v štvrtom a zaslúžene vyhrali," uviedol kouč Trnavy podľa svf.sk.

Tréner hostí Juraj Šujan uznal kvalitu domácich, ktoré boli len krôčik od finále. V semifinále prehrali s VKP 2:3 na zápasy. "Rozdielovou činnosťou bol útok zo zadných zón. Blahoželám Trnave k prvej medaile, asi to tak malo byť. My však odchádzame so vztýčenou hlavou. Podávali sme v play off výkony na hranici našich možností," uviedol Šujan.

Konečné poradie Niké extraligy žien 2022/2023: 1. VK Slávia EU Bratislava, 2. VKP Bratislava, 3. Hit UCM Trnava, 4. VK Nové Mesto nad Váhom, 5. Volley project UKF Nitra, 6. VK Prešov, 7. ŠVK Pezinok, 8. VK Pirane Brusno, 9. VA UNIZA Žilina

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: VK Slávia EU Bratislava VKP Bratislava Michal Matušov Ema Magdinová Pavol Bernáth
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy