Najväčší úspech za posledných 20 rokov: Nadšení Slováci poslali súperom hrdý odkaz!

Slovenskí hokejisti do 18 rokovSlovenskí hokejisti do 18 rokov Zdroj: hockeyslovakia.sk

PORRENTRUY - Slovenskí hokejoví reprezentanti postúpili na MS hráčov do 18 rokov vo Švajčiarsku do semifinále. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom stretnutí zdolali v Porrentruy favorizované Fínsko 3:2.

Slovensko bude mať v tejto kategórii zastúpenie medzi štyrmi najlepšími tímami prvýkrát od roku 2003. Meno semifinálového súpera spoznajú zverenci trénera Tibora Tartaľa na základe vývoja zvyšných dvoch štvrťfinálových duelov. V nich proti sebe nastúpili Kanada so Švajčiarskom a Švédsko s Lotyšskom. V prvom štvrťfinále zdolali hráči USA rovesníkov z Česka 4:1.

hlasy po zápase /zdroj: JOJ Šport/:

Martin Štrbák, kapitán SR: "Sme plní emócií. Aj keď Fíni mali možno v zápase prevahu, hrá sa na víťazstvo a my sme boli úspešnejší. Verili sme jeden druhému a nakoniec sme si vybojovali víťazstvo."

Dalibor Dvorský, útočník SR: "Bol to neskutočný zápas, sú to veľké emócie. Všetci sme veľmi šťastní, že sme to zvládli, ale ešte nekončíme. Keď sme vyhrávali, hovorili sme si, že ideme do toho ako keby je 0:0. Ak hráme svoju hru, môžeme zdolať každého, v hokeji je všetko možné. Verím, že sa nám to podarí."

Viac o téme: Slovensko Fínsko MS v hokeji do 18 rokov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy