VIDEO V ruskom väzení si prežila peklo: Toto rozhodnutie nebude americkej hviezde nikto vyčítať

Americká basketbalová hviezda Brittney Grinerová v slzách počas tlačovej konferencieAmerická basketbalová hviezda Brittney Grinerová v slzách počas tlačovej konferencie Zdroj: SITA/AP/Matt York

PHOENIX - Americká basketbalová hviezda Brittney Grinerová, ktorá strávila desať mesiacov v ruskom väzení, už nebude hrať za žiadny zahraničný klub. V cudzine chce nastúpiť len za reprezentáciu.

Dvojnásobná olympijská víťazka to uviedla na svojej prvej tlačovej konferencii od decembrovej výmeny za ruského obchodníka so zbraňami Viktora Buta, vďaka ktorej sa dostala na slobodu.

"V cudzine už nikdy hrať nebudem. Len ak budem reprezentovať USA," povedala tridsaťdvaročná basketbalistka stovke novinárov vo Phoenixe. Grinerová hrala v Rusku v rokoch 2014-2022 za Jekaterinburg, s ktorým štyrikrát vyhrala Európsku ligu.

Vlani vo februári ju zatkli na moskovskom letisku, pretože mala pri sebe náplne do elektronickej cigarety obsahujúce konopný olej. V auguste ju súd za pašovanie drog poslal na deväť rokov do väzenia.

"Ťažké časy pre mňa nie sú nič nové. V živote sa stretávate s nepriazňou osudu. Toto bolo celkom veľké. Spoliehala som, že sa z toho tvrdou prácou dostanem," uviedla Grinerová v prítomnosti svojej manželky Cherelle a guvernérky Arizony Katie Hobbsovej.

V kariére bude pokračovať v drese Phoenixu, s ktorým v roku 2014 ovládla WNBA. Vo februári podpísala s klubom novú zmluvu. O svojich zážitkoch z ruského väzenia píše knihu.

Viac o téme: Brittney Grinerová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/ESPN
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy