VIDEO Tréner osemnástky pomenoval kľúčový faktor úspechu: Toto bude dôležité i pre semifinále

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ Zdroj: TASR/Jakub Kotian

PORRENTRUY - Slovenskí hokejisti sa stretnú v semifinále MS do 18 rokov vo Švajčiarsku s rovesníkmi z USA. O finálovú účasť zabojujú v sobotu 29. apríla v Bazileji.

Slováci postúpili do semifinále po tom, čo zdolali vo štvrtok v Porrentruy favorizované Fínsko 3:2.
Slovensko bude mať v tejto kategórii zastúpenie medzi štyrmi najlepšími tímami prvýkrát od roku 2003.

"Skvelý pocit, je to záväzok. Duel proti Fínsku bol až prekvapujúco taký, aký sme si ho naplánovali. Urobili sme dobré rozhodnutia pri zmenách vo formáciách. Chceli sme eliminovať streľbu i bloky Fínov, viac hrať s bekmi na modrej čiare, aby si viac verili.

Vo zvyšných dvoch dueloch musíme mať rýchlosť. Tá nám priniesla vyrovnané zápasy so Švédmi i Kanadou a zabezpečila i dnešné víťazstvo proti Fínsku," povedal po úspešnom štvrťfinále tréner Tibor Tartaľ podľa hockeyslovakia.sk.

Cenu pre najlepšieho hráča zápasu si odniesol útočník Dalibor Dvorský, ktorý po 36 sekundách otvoril skóre a pri ďalších dvoch góloch Slovenska asistoval.

"Zápas sme zahrali parádne, výborne sme hrali najmä v obrannej tretine. Samuel Urban chytal neskutočne, hlavne vďaka nemu sme dnes vyhrali. Ukázali sme disciplínu a boli sme i efektívny. Z mála šancí sme dali tri góly. To bude dôležité i pre semifinále," skonštatoval Dvorský.

Brankár Urban zneškodnil v stretnutí 54 pokusov súpera. "Neskutočne ťažký zápas. Chvalabohu, skončil v nás prospech. Každý z nás nechal na ľade všetko. Hrali sme tímovo, srdiečko bolo vidieť. Čakali sme, že Fíni na nás vyletia, i to, že im nebude chutiť, keď budú prehrávať. Som rád, že som mal robotu a pomohol som tímu vyhrať takýto dôležitý zápas."

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji do 18 rokov Dalibor Dvorský Tibor Tartaľ Samuel Urban
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Hockey Slovakia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy